First Assault, które od niedawna znajduje się w fazie wczesnego dostępu, zostało w czwartek po raz pierwszy zaktualizowane.

Aktualizacja ta dodała do gry nową postać z uniwersum Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Maven jest nową grywalną postacią, która dołączyła do Sekcji 9 – elitarnych, cybernetycznie ulepszonych żołnierzy, odpowiedzialnych za ochronę społeczeństwa i walkę z cyber-terroryzmem na zalanych neonowym światłem ulicach futurystycznej Japonii. Postać stworzona została we współpracy z właścicielami licencji The Ghost in the Shell.

Maven jest najnowszą agentką Sekcji 9, specjalizującą się w walce partyzanckiej i topografii terenu. Swoje umiejętności nabyła podczas służby wojskowej w Ameryce Południowej. Naczelnik Aramaki zauważył ją po raz pierwszy podczas akcji, w której w pojedynkę odparła atak rebeliantów, po tym, jak cały jej oddział został zabity. Później dołączyła do Sekcji 9, gdzie udowodniła, że potrafi być zarazem pomysłowa, jak i zabójcza. Jej problematyczna przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć – Maven przysięgła zemstę na grupie rebeliantów, która spustoszyła jej kraj i zabiła rodzinę.

Jej cybernetyczną umiejętnością jest bariera termo-optyczna, zdolna do zasłaniania widoku. Na drugim poziomie tej umiejętności rozmiar bariery rośnie, aczkolwiek bariera ta może zostać zniszczona przez przeciwnika.

ghost-in-th-shell-Maven

Wraz z nową postacią do gry wprowadzono także:

  • nową mapę „Port”,
  • wczesną wersję funkcji Ghost Screen, umożliwiającej śledzenie statystyk,
  • wiele nowych broni do odblokowania i wiele więcej.

W fazie Early Access Neople będzie regularnie dodawać i testować nową zawartość dla tej gry oraz zbierać cenne opinie graczy.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to już teraz możecie zakupić na Steam jeden z pakietów dających na dostęp do gry, których to cena została obniżona nawet o 40%. Oznacza to, że pakiet podstawowy Recruit Early Access Pack, pakiet kosztuje w tej chwili tylko 3,49 Euro.