Gorącym trendem ostatnich kilku lat są gry survivalowe, więc nie dziwi, że kolejne studio próbuje swoich sił w tym gatunku mając nadzieję, na wielki sukces.

Średnio co kilka tygodni zapowiadany jest kolejny survival z elementami sandboxowymi, którego akcja dzieje się w otwartym wielkim świecie. Dzisiaj chciałabym abyście zerknęli na New Dawn – nowy tytuł, który będzie próbował swoich sił na tym nieco zapchanym już rynku.

Gracze wcielą się tutaj w południowo-amerykańskiego tubylca, który budzi się pewnego dnia by zdać sobie sprawę, że na terytorium jego plemiona wtargnęli krwiożercy piraci. Aby móc się przed nimi obronić, gracze będą musieli założyć plemiona, przystosować się do nowych warunków i technologii, oraz walczyć z najeźdźcą.

Tytuł ten znajduje się obecnie w fazie pre-alpha i oferować będzie olbrzymią ilość funkcji wliczając w to oswajanie koni, budowanie tipi i innych struktur oraz… niewolnictwo. Warto wspomnieć także, że po wylogowaniu postać gracza zostanie w grze, podobnie jak to się dzieje w ARK: Survival Evolved, co oznacza, że inni gracze będą mogli ją okraść i zabić.

No więc co sądzicie o tym tytule, po obejrzeniu tego pięknego i klimatycznego zwiastuna?

Jeśli macie jakieś pytania do twórców tej gry, to napiszcie – osobiście im je zadam w najbliższym czasie 😀

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Emhyr var Emreis

Coś zbyt piękne te SSy. Wiadomo czy to na silniku gry?