Atlas Reactor przechodzi ponownie na model Free-to-Play, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem zważywszy na to, że kilka miesięcy temu Trion zdecydował o zmianie modelu na B2P.

Przypomnijmy – Atlas Reactor jest turową strategiczną grą PvP tworzoną przez studio Trion, gdzie gracze kierują grupami poczynaniami swoich bohaterów, którzy będą toczyć walki z drużynami prowadzonymi przez innych graczy. Wzorem gier typu MOBA, gracze będą mieli do wyboru z góry określonych bohaterów, gdzie każdy z nich ma swoją własną osobowość oraz unikalny zestaw umiejętności. Jedyna różnica jest taka, że wszyscy gracze uczestniczący w pojedynku podejmują decyzje o swoim następnym ruchu w tym samym czasie.

Grę tę zapowiedziano rok temu podczas PAX Prime i w tamtym czasie ogłoszono, że wystartuje ona w modelu biznesowym Free-to-Play, po to by kilka miesięcy później ogłosić przejście na model B2P. Twórcy zdecydowali jednak, że chcą udostępnić ten tytuł większej ilości graczy i dlatego też w miniony poniedziałek ponownie ogłoszono, iż gra ta przechodzi na pewnego rodzaju, wersję F2P. (Czyżby zbyt małe zainteresowanie?)

Gracze, którzy zdecydują się zagrać w Atlas Reactor będą mieli dostęp do bezpłatnych postaci, które to będą na rotacji. Grając zdobywać się będzie nagrody, w których to będzie można znaleźć skórki, banery, emotki, ikony oraz taunty. Gracze F2P będą mogli otworzyć dziennie ograniczoną ilość nagród, podczas gdy te osoby, które zdecydują się na zakup jednego z pakietów, będą mieć dostęp do wszystkich postaci oraz nie będą mieć ograniczenia w otwieraniu zdobytych nagród.

Oficjalnie, darmowa wersja Atlas Reactor startuje na Steam 9 sierpnia, ale już teraz można w nią zagrać nieodpłatnie.