Pamiętacie jeszcze o grze Otherland, tworzonej przez polskie studio Drago Entertainment, które to rok temu wystartowało na Steam Early Access? Nie? To czas sobie przypomnieć 😛

 

Otherland zapowiedziany został już kilka lat temu. Pierwotnie gra tworzona była prze firmę Gamigo i miała mieć premierę pod koniec 2012 roku. Niestety, studio popadło w tarapaty finansowe i w końcu w 2014 roku gra trafiła w ręce polskiej firmy Drago Entertainment. MMO to powstało na podstawie świata z książek Tad’a Williamsa. Dzięki temu łączyć będzie w sobie różne rzeczywistości: od mitologii, poprzez fantasy, skończywszy na sci-fi.

Różniste światy Otherland

Przez ostatni rok wokół Otherland było nieco zamieszania: duże problemy techniczne po premierze Early Access, dziwne recenzje i wiele innych. Wygląda na to, że możemy już o tym zapomnieć, gdyż przez ostatnie kilka dni studio ulepsza serwery i przygotowuje się na otwarte beta testy, które to wystartować mają już 30 sierpnia i potrwają tydzień.

Dodatkowo, przygotowując się na wrześniową premierę, ekipa Otherland ulepszyła samouczek, dodała mnóstwo nowych questów oraz przepisów do wytworzenia przez graczy, jak i kilka nowych frakcji. Zgodnie z zapowiedziami studia Drago Entertainment, gra ta będzie Free-2-Play.

Nie miałam okazji zagrać w Otherland, gdyż nie są to do końca moje klimaty. Gra wygląda dość oryginalnie i tym bardziej dziwi mnie fakt, dlaczego jest tak mało znana. No cóż, mam nadzieję, że otwarte beta testy oraz wyjście z Early Access przyciągnie większą rzeszę graczy.

To jak – zagracie w Otherland w czasie otwartych beta testów?

1 KOMENTARZ

  1. Grałem w betę i nie załapałem tego klimatu. Za to pamiętam że ubrania były dziwne (np cały strój w paski tygrysie) i posiadanie własnego mieszkania w którym była opcja zmiany wystroju a jeden z pokoi można było przeznaczyć na hodowle jakichś roślin. Może zerknę na gotowy produkt jak mi się Foxhole znudzi.

Comments are closed.