Jestem przekonana, że fani serii Wiedźmin doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż CD projekt Red pracuje nad kolejnym projektem – Cyberpunk 2077.

Oprócz tego gdzieś tam w kuluarach mówi się o tym, że studio to rozpoczęło prace nad kolejną, jeszcze nie ujawnioną grą.

No cóż, wygląda na to, że któraś z kolejnych gier CD Projekt Red może mieć coś wspólnego z MMO i obstawiam, że może chodzić tutaj właśnie o Cyberpunk 2077. Dlaczego tak myślę? Otóż studio to złożyło kilka interesujących wniosków o dofinansowanie projektów związanych z grami. W jednym z wniosków jest mowa o wielkim, żyjącym mieście, podczas gdy w innym możemy przeczytać o trybie wieloosobowym i wyszukiwaniu przeciwników.

Zresztą sami przeczytajcie:

  • Projekt I – prośba o dofinansowanie w wysokości 9 935 394,75  PLN na
City Creationkompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.
  • Projekt II – prośba o dofinansowanie w wysokości 6 452 510,88  PLN na
Animation Excellence – kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.
  • Projekt III – prośba o dofinansowanie w wysokości 6 677 368,30 PLN na
Seamless Multiplayer – kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.
  • Projekt IV – prośba o dofinansowanie w wysokości 4 869 327,62  PLN na
Cinematic Feel – kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.
CD Projket Red pracuje nad Cyberpunk 2077 od 2012 roku i tak naprawdę od jakiegoś już czasu nie usłyszeliśmy żadnych nowych informacji na temat tego tytułu. Jedyne co wiemy, to to iż akcja tej gry osadzona ma zostać w futurystycznym mieście, które to ma być o wiele większe niż świat znany graczom Wiedźmina. Właśnie dlatego wydaje mi się, że opisy tych projektów mogą świadczyć o tym, że Cyberpunk 2077 może być czymś w rodzaju sieciowej gry wieloosobowej.
Może będzie to coś w tylu The Division, gdzie część rozgrywki jest dostępna dla graczy solo, ale są także elementy wieloosobowe? Jest też wielce prawdopodobne, że projekty te związane są kolejną grą tego studia.
Co o tym sądzicie? Chcielibyście aby CD Projekt Red stworzył grę MMO?
Poprzedni artykułI co tam słychać w Revelation Online?
Następny artykułNie jest łatwo w Tamriel
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agoidd

Oj, to by było coś.

Kokoxan

Tylko żeby nie pozwolili nam długo czekać 😛

RetardedKitty

Osobiście wydaje mi się że chcą zrobić bardzo dobrego singleplayera z możliwością co opa w dowolnym momencie. Ale co to będzie to to będzie jak wyjdzie.

Co do braku inforacji, jak dobrze pamiętam, Gdy Rok temu Bethesda ogłosiła Fallouta 4 i powiedziała że wychodzi za parę miesięcy (a nie to jak z każdą inną grą za rok za dwa), Jeden z Developerów stwierdził że tak bardzo im się to spodobało że spróbują zrobić to samo. Czyli będą siedzieć cicho nic nie pokazywać aż nagle wyskoczą na targi E3 pokażą grę i powiedzą „za miesiąc w sklepach”

Osobiście gry nie spodziewam się przed 2020, i nie mówie tako jakoś zawistnie ale szczerze jeśli oni pracują nad tym od 2012 i teraz starają się o dotacje aby takie rzeczy dodać do gry, to mówimy tu o całkiem poważnych częściach samej mechaniki rozgrywki, więc tej grze do bycia gotowej daleko.

Anselmo

Oj tak, pozostaje czekać.

Joe Rachitynowy

oni tej gry nie porzucili już kompletnie?

RetardedKitty

Oni nigdy jej nie porzucili. Jak wychodziło PS4 Pro fani pytali czy wiesiek dostanie patcha graficznego pod tą nową podrasowaną konsolę. Twórcy w wywiadzie stwierdzili że nie mają zamiaru marnować czasu developerskiego na coś takiego bo wszyscy twórcy są zajęci Cyberpunkiem.

Wabciu

Proszę nie MMO, tylko nie MMO. Nie to, żebym coś miał przeciwko temu gatunkowi gier (wręcz przeciwnie), lecz największą zaletą Redów jest narracja, opowiadana historia i to uczucie, że jest wyjątkowa. Czyli coś coś czego się nie da wprowadzić tak dobrze w MMO tak jak w single/co-op. Mogą zrobić MMO gdy najpierw to zapowiedzą – gdyby tak po prostu zmienili sobie gatunki po tym jak już się napaliłem na ich produkt to poczułbym się zawiedziony.

Raido Lato

„wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów
oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem
dedykowanych narzędzi.” – to brzmi raczej jak multiplayer niż mmo.

PolicMajster

No właśnie ten podtytuł:2077…

LoOBuZ

Liczę na GTA V w steampunkowym świecie.

Kokoxan

Fakt, nie napawa to optymizmem…