Sobotnia premiera ArcheAge Revelation nieco się opóźniła – całe szczęście nie dla Europejczyków. Tutaj poszło jak z płatka, no może poza kolejkami, które pewnikiem znikną za dni kilka.

Nie wiem jak opisać to, co działo się natomiast po stronie serwerów NA – Sodoma i Gomora…

Nie dość, że premierę tej aktualizacji opóźniono o ponad dzień, to serwery te są tak przeciążone, że co chwilę graczy wywala z gry. Zresztą nie tylko z gry, ale i z kolejki na serwer, co jest jeszcze bardziej frustrujące, szczególnie dla osób, które czekają w kolejce kilkadziesiąt minut, i z powodu błędu serwera lądują ponownie na końcu. Dlaczego tak się stało? Zgodnie z wyjaśnieniem podanym przez ekipą ArcheAge, ilość przechowywanych informacji na serwerach NA była tak wielka, że system opracowany przez XL Games zawiódł i trzeba było go na bieżąco naprawiać.

Miały być dwa serwery Fresh Start: po jednym dla każdej ze stron. Okazało się jednak, że jest tak wiele chętnych osób do zagrania na nowym serwerze amerykański, że ekipa Trion podjęła decyzje o uruchomieniu dodatkowego serwery Fresh Start NA – Vengeance. Decyzja ta nie została przyjęta przychylnie przez graczy ArcheAge, którzy boją się, że po krótkim czasie hype na tą grę minie i serwery te będą musiały zostać połączone.

archeage-3-0-warborn

Wielu graczy ArcheAge przegapiło także informacje, że prócz wielu nowości, rozszerzenie Revelation wprowadziło także olbrzymią zmianę jeśli chodzi o podatki za posiadane działki – zostały one znacznie zwiększone.

 • Postacie, które posiadają 1-2 działki, będą płacić bazową ilość podatków (tax) za każdą z nich.
 • Postacie, które posiadają 3 działki (wliczając w to budynki), będą płacić 100% więcej podatków, zamiast dotychczasowych 50%.
 • Postacie, które posiadają 4 działki, będą płacić 150% więcej podatków, zamiast dotychczasowych 100%.
 • Postacie, które posiadają 5 działki, będą płacić 200% więcej podatków, zamiast dotychczasowych 150%.
 • Postacie, które posiadają 6 działki, będą płacić 250% więcej podatków, zamiast dotychczasowych 200%.
 • Postacie, które posiadają 7 działki, będą płacić 400% więcej podatków, zamiast dotychczasowych 250%.
 • Postacie, które posiadają 8-10 działek, będą płacić 500% więcej podatków, zamiast dotychczasowych 300%, 350% i 400%.

I taka ciekawostka – pamiętacie, jak od momentu kiedy ogłoszono serwery Fresh Start zapowiadano, że potrzebne będą na nie nowe konta i jeśli ktoś chce grac na nowym serwerze to nie może zalogować się na serwer Legacy? Okazało się, że mając założoną postać na Fresh Serwerze EU, można bez przeszkód założyć postać na serwerach Legacy NA

Zanim jednak zaczniecie korzystać z tego błędu, to zgodnie ze słowami ekipy Trion, konto oznaczone przez system jako Fresh Start (czyli posiadające postać na nowym serwerze), które zaloguje się na serwer Legacy – bez względu na region, zostanie wyłapane i zbanowane.

I tak to minął spokojny weekend w ArcheAge.

A jak u Was? Udało się Wam zdobyć działki na nowym serwerze? 😀

8 KOMENTARZE

 1. „Decyzja ta nie została przyjęta przychylnie przez graczy ArcheAge, którzy boją się, że po krótkim czasie hype na tą grę minie i serwery te będą musiały zostać połączone.” Wystarczy sobie przypomnieć start całego AA i ich szał na otwieranie serwerów, szkoda tylko że później (jak i teraz) te serwery są martwe.
  „Zanim jednak zaczniecie korzystać z tego błędu, to zgodnie ze słowami ekipy Trion, konto oznaczone przez system jako Fresh Start (czyli posiadające postać na nowym serwerze), które zaloguje się na serwer Legacy – bez względu na region, zostanie wyłapane i zbanowane.” Hahaha, mają w regulaminie gry coś takiego?

 2. E tam działki. Nie można postaci warborn założyć seksownego wdzianka pani doktor bo usuneli je z marketu przed aktualizacją! To jest problem

 3. Cała masa jest zmian. Ale ogólnie na plus, z małym wyjątkiem na naszym serwerze Shatigon powinni ograniczyć rekrutację nowych graczy, bo nie uśmiecha mi się stanie w kolejce by pograć.

Comments are closed.