Wygląda na to, że bycie grą z kategorii Battle Royale nie gwarantuje już odniesienia sukcesu, nawet gdy jest to tak interesująco zapowiadający się tytuł jak Darwin Project. Gra ta w marcu zadebiutowała na Steam w ramach wczesnego dostępu, a wczoraj udostępniona została za darmo. Na razie tylko wersja na PC, ale w niedługim czasie także i wersja na Xbox One.

Akcja Darwin Project osadzona została w mroźnej Kanadzie, gdzie użytkownicy stawiają czoła nie tylko innym graczom, ale i panującym tam warunkom pogodowym. Na tym nie kończy się oryginalność tej produkcji, bo obecne są w niej nie tylko elementy survivalowe, ale i sama rozgrywka stworzona została z myślą tylko o 10 osobach plus jedna dodatkowa w postaci reżysera, który regulując dostęp do pewnych obszarów, czy też wprowadzając inne utrudnienia, ma bezpośredni wpływ na przebieg walki.

Tak szybka zmiana modelu biznesowego może zaskoczyć, ale podyktowana ona została chęcią udostępnienia gry szerszej publiczności, co zgodnie ze słowami twórców ma przyciągnąć nowych graczy, dzieki którym utrzymany zostanie wysoki poziom aktywności.

Osoby, które zdecydowały się zakupić Darwin Project przed zmianą modelu biznesowego na F2P, otrzymają specjalne pakiet wypełniony akcesoriami kosmetycznym wśród których znajdą 2 legendarne zestawy MTL, a także skórki na topory oraz łuki.

To co – wypróbujecie tę produkcję?

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułPająkowate mutanty i inne niebezpieczeństwa w Miscreated
Następny artykułRaft – oceaniczny survival trafi na Steam