Pamiętacie jeszcze kooperacyjna strzelankę Generation Zero szwedzkiego studia Avalanche Publishing? Gra ta zadebiutowała pod koniec marca 2019 i może nie stała się oszałamiającym sukcesem, ale z pewnością ma oddanych jej fanów. Kilka dni temu udostępniono pierwsze płatne rozszerzenie – Alpine Unrest.

Akcja Generation Zero osadzona została w alternatywnej Szwecji w latach 80-tych, kiedy to wszyscy ludzie zniknęli, a świat przemierzają tajemnicze maszyny. Podczas eksploracji tego świata – samodzielnie lub w kooperacji- gracze odkrywają historię tego, co się wydarzyło.

Fabuła Alpine Unrest rozgrywa się w grudniu 1989 roku, czyli miesiąc po tym gdy zniknęła cała populacja ludzi. Do tej pory gracze zdążyli już zdobyć sprzęt i broń pozwalające im przetrwać, a także odkryć kto jest odpowiedzialny za atak. I właśnie te informacje doprowadziły ich na tajemniczą wyspę Himfjall.

Na wyspie zwiedzić będzie można miasto wypełnione interesującymi lokacjami, bazę wojskową, stoki narciarskie, ogromny hotel i wiele innych ciekawych miejsc. Co więcej, Alpine Unrest kontynuuje opowiadaną w Generation Zero historię, a także wprowadza nowe bronie i przeciwników oraz pierwszych sojuszników – grupę ocalałych, którym udało się przetrwać inwazję maszyn.

Poprzedni artykułFallout 76 zdradza nieco informacji o Wastelanders
Następny artykułConan Exiles: rozszerzenie Jeźdźcy Hyborii już dostępne