Pierwsza gra studia Amzaon Games – strzelanka Crucible, jest już dostępna na Steam. Na kolejną, survival MMO New World, poczekamy do sierpnia.

Crucible to drużynowa strzelanka PvPvE wydana w modelu free-to-play, w której to zgodnie z informacjami twórców, najważniejsze będą decyzje gracza. Każdy mecz będzie walką o przetrwanie i kontrolę.

Podczas meczy gracze walczą nie tylko z innymi użytkownikami, ale muszą się także dostosowywać się i pokonywać wyzwania, które przygotuje dla nich planeta, na której toczą się walki.

Do dyspozycji graczy oddanych zostało dziesięciu unikalnych bohaterów oraz trzy tryby:

  • W Heart of Hives dwie czteroosobowe drużyny walczą z wielkimi bossami, by zdobyć ich serca. Serca te można także zdobyć od zabitych przeciwników, którym udało sie już pokonać jakiegoś bossa.
  • W Alpha Hunters do walki staje osiem dwuosobowych drużyn – zwycięża ostatnia żyjąca. Co ciekawie, to w tym trybie nie ma odradzania, ale po śmierci partnera, można zawiązać sojusz z innym graczem.
  • W Harvester Command dwie ośmioosobowe drużyny rywalizują o surowce – zwycięża ta, która w określonym czasie zdobędzie ich więcej.

Jak przyjęty został Crucible na Steam? Pomimo niewielkich opóźnień podczas premiery, a także problemów z balansem bohaterów i brakiem jakiegokolwiek formy komunikacji w grze, nie jest źle. Dzięki modelowi free-to-play, zainteresowanie grą utrzymuje się od wczoraj na w miarę stałym poziomie.

Co ciekawe, to za produkcje tę odpowiada John Smedley, twórca takich gier jak EverQuest, H1Z1, czy też unikalny PlanetSide 2.

 

Poprzedni artykułFinal Fantasy XIV: Bajkowy ślub N’aave i Farani
Następny artykułEkipa The Division 2 testuje zmiany balansujące rozgrywkę oraz nowe egzotyki