Pierwsza gra studia Amzaon Games – strzelanka Crucible, jest już dostępna na Steam. Na kolejną, survival MMO New World, poczekamy do sierpnia.

Crucible to drużynowa strzelanka PvPvE wydana w modelu free-to-play, w której to zgodnie z informacjami twórców, najważniejsze będą decyzje gracza. Każdy mecz będzie walką o przetrwanie i kontrolę.

Podczas meczy gracze walczą nie tylko z innymi użytkownikami, ale muszą się także dostosowywać się i pokonywać wyzwania, które przygotuje dla nich planeta, na której toczą się walki.

Do dyspozycji graczy oddanych zostało dziesięciu unikalnych bohaterów oraz trzy tryby:

  • W Heart of Hives dwie czteroosobowe drużyny walczą z wielkimi bossami, by zdobyć ich serca. Serca te można także zdobyć od zabitych przeciwników, którym udało sie już pokonać jakiegoś bossa.
  • W Alpha Hunters do walki staje osiem dwuosobowych drużyn – zwycięża ostatnia żyjąca. Co ciekawie, to w tym trybie nie ma odradzania, ale po śmierci partnera, można zawiązać sojusz z innym graczem.
  • W Harvester Command dwie ośmioosobowe drużyny rywalizują o surowce – zwycięża ta, która w określonym czasie zdobędzie ich więcej.

Jak przyjęty został Crucible na Steam? Pomimo niewielkich opóźnień podczas premiery, a także problemów z balansem bohaterów i brakiem jakiegokolwiek formy komunikacji w grze, nie jest źle. Dzięki modelowi free-to-play, zainteresowanie grą utrzymuje się od wczoraj na w miarę stałym poziomie.

Co ciekawe, to za produkcje tę odpowiada John Smedley, twórca takich gier jak EverQuest, H1Z1, czy też unikalny PlanetSide 2.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here