W nowym roku wielkie zmiany czekają na fanów Frozen Flame, który to miał zadebiutować w zeszłym roku we wczesnym dostępie na Steam, ale premierę tę przełożono, bo zmieniła się nieco koncepcja gry.

Jeszcze do niedawna, studio Dreamside Interactive tworzące Frozen Flame, obiecywało nam, że gra ta zaoferuje świeże spojrzenie na gatunek survivali, między innymi poprzez oryginalną grafikę, dodanie fabuły opowiadającej o losach tego świata, a także wprowadzenie wiele ciekawych mechanik rozgrywki.

Jednak ilość tych różnych mechanik myliła nowych graczy biorących udział w alfa testach, utrudniając im normalny postęp. Dlatego też developerzy podjęli decyzję, o znacznej redukcji mechanik związanych z przetrwaniem i postawieniem na rozgrywkę związaną z RPG.

Oznacza to, że Frozen Flame stanie się pełnoprawną wieloosobową grą RPG, poświęconą rozwojowi postaci i ich wpływowi na świat. To gracze będą decydować o przyszłości swojego świata (serwera) i o tym, czy będzie się on rozwijał, czy też umierał.

Ponadto sam świat Arkany stanie się żywszy, wzroście różnica pomiędzy poszczególnymi biomami, pojawią się nowe zasoby i stworzenia. Do gry dodane zostaną nowe zadania, aktywności, system wyzwań, a dodatkowo samo otwieranie skrzyń ze skarbami stać się ma znacznie ciekawsze.

W planach twórców jest także przerobienie samouczka oraz ulepszenie społecznego aspektu gry, dzięki czemu rozgrywka w kooperacji stanie się ciekawsza i bardziej zróżnicowana.

I właśnie dlatego, premiera Frozen Flame we wczesnym dostępie na Steam, przesunięta została na wiosnę 2021.

Poprzedni artykułOsiris: New Dawn kończy 2020 z przytupem, pierwsze nowości już dostępne
Następny artykułSubsistence dodaje wędkowanie podlodowe, nowe ryby i pszczelarstwo