Deadside to hardcorowy survival rosyjskiego studia Bad Pixel, której akcja dzieje się w postapokaliptycznej przyszłości. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to twórcy mają nadzieję zachować równowagę pomiędzy dynamiczną strzelanką, a wyzwaniami wynikającymi z konieczności przetrwania.

W Deadside nie znajdziecie paranormalnych elementów, takich jak zombie, czy też anomalie. Zamiast tego, rozgrywka koncentrować ma się na w miarę realistycznych aspektach życia powstającego na ruinach upadłej cywilizacji. Eksplorując mapę, gracze przemierzać będą liczne lasy, porzucone osady i inne interesujące lokacje, a na swej drodze spotkają bandy kanibali lub też inne grupy agresywnych ocaleńców, którzy próbują przetrwać w tym nieprzyjaznym środowisku.

Świat ten będzie naprawdę wielki, bo zgodnie z informacjami autorów, mapa ma powierzchnię 225km2. By gracze się nie zgubili, a jednocześnie upewnić się, że mają co robić, mogą oni korzystać z mapy, gdzie prócz najważniejszych lokacji zaznaczone będą także miejsca trwających wydarzeń. Każdy użytkownik będzie mógł wziąć udział w masowych walkach – często trwających wiele godzin, i chronić osady przed bandytami, czy też przed mocno uzbrojonymi siłami militarnymi lojalnymi upadłemu rządowi.

Ale Deadside to nie tylko wrogowie. Na mapie znaleźć będzie można specjalne bezpieczne strefy, zamieszkiwane przez przyjaznych kupców. W miejscach tych znajdą się także szafki, gdzie bezpiecznie będzie można przechowywać niewielką ilość rzeczy.

W momencie startu wczesnego dostępu do dyspozycji użytkowników oddane zostaną pojazdy zarówno lądowe, jak i wodne, które by poprawnie funkcjonowały trzeba będzie odpowiednio zasilać i naprawiać. Prócz tego w grze znajdzie się kilkanaście rodzajów broni, a także dodatkowe wyposażenie w postaci lunet, latarek i innych podobnych rzeczy.

W planach twórców jest także wprowadzenie do gry systemu budowy własnych baz. Opierać się on będzie na wytworzeniu specjalnego przedmiotu, który pozwoli zająć i budować na znajdującym się w jego pobliżu obszarze. Z początku gracze będą mogli tworzyć niewielkich rozmiarów szopy, ale z czasem system ten ma zostać rozwinięty.

Debiut Deadside we wczesnym dostępie na Steam zapowiedziany został na rok 2019 – niestety nie podano dokładniejszego terminu.

PRZEZStrona oficjalna
ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułPlany Warframe na 2019 – rozszerzenie Empyrean, nowa frakcja, fabularna misja i wiele usprawnień
Następny artykułFortnite Battle Royale dodaje podstępne bałwany, usuwa przysysak i inne przedmioty
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

„to Hardcorowy survival”… i moje zainteresowanie spadło do 0.

Piotr Pieńkowski

No, no – zwrócili moją uwagę. Wpisuję ich na swoją listę „do zagrania”.