Temat zombie jest tak popularny w ostatnich latach, że nie dziwi powstawanie wielu gier o tej tematyce.

Oczywiście chyba wszyscy znają DayZ, no i pewnie część z Was słyszała o H1Z1, ale są jeszcze inne gry nawiązujące do tej tematyki.

W dniu wczorajszym, w czasie gdy grałam w H1Z1, Drake84pl zwrócił mi uwagę na informację o tym, że niesławne WarZ, później znane jako Infestation zmieniło po raz kolejny nazwę – tym razem na Aftermath. Czegoś takiego nie można wymyślić, a w związku z tym, że jutro prima aprilis wolałam ta informację napisać w dniu dzisiejszym – tak na wszelki wypadek gdybyście myśleli, że to żart.

Bardzo krytycznie ocenione Infestation – głównie z racji bycia P2W i obecności oszustów, zmienia nie tylko nazwę, ale także kod gry. Nowa gra zwana będzie Aftermath i podobno jest całkowitym restartem Infestation z dodatkowymi funkcjami oraz jeszcze lepszą rozgrywką.

Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnej stronie nowej gry, ekipa Infestation po zakończeniu umowy z wydawcą gry, postanowiła założyć nową firmę i wystartować z nową grą. Zespół Aftermath ma zamiar wykorzystać najlepsze pomysły z Infestation i uniknąć głupich błędów jakie były widoczne w tamtej grze. Oh really?!

Jeśli chcielibyście zagrać w tą odnowioną wersję Infestation, to możecie zakupić dostęp za jedyne 15$! Jeśli natomiast graliście w Infestation i macie na swym koncie więcej jak 100 godzi – to po małym żonglowaniu kontem, możecie otrzymać darmowy dostęp do nowej gry.

Co jest jeszcze bardziej interesujące, to fakt, że do ekipy Aftermath dołączył syn legendarnego Geroge A. Romero (twórca Nocy Żywych Trupów) i nagle okazało się, że gra ma nowe logo: Romero’s Aftermath

Najgorsze jest to, że wiem, iż bez względu na to jak krytyczne były oceny dotyczące poprzednich wersji tej gry, to i tak znajdą się gracze którzy zainwestują pieniądze w kolejną wersję tej samej gry. No cóż – do trzech razy sztuka 🙂