Zgodnie z komunikatem NcSoft, w tydzień po premierze Blade & Soul w Europie i Ameryce, liczba graczy przekroczyła już 1 milion.

Od momentu premiery gry, ekipa Blade & Soul zdążyła uruchomić kilkanaście dodatkowych serwerów oraz dała do zrozumienia, że świat tej gry zostanie powiększony. I to wcześniej niż myślicie…

Dużym plusem Blade & Soul jest to, że gra ta miała premierę w Korei w 2012 roku, a to oznacza, że gracze z wersji zachodniej mogą spodziewać się dużej ilości aktualizacji. Pierwsza z nich ma zostać wprowadzona już 10 lutego!

Aktualizacja „The Rising Water” wprowadzi do gry Port Blackshade instancję grupową dla 6 lub 4 graczy oraz wersję dla 24 graczy nazwaną Nightshade Harbor. Dodatkowo gracze będą mogli zwiedzać Wieżę Mushin’s, gdzie wraz z pokonanymi piętrami napotkają coraz trudniejsze wyzwania. Na ten moment dostępnych ma być tylko 7 pięter tej wieży. Oprócz tego zwiększony zostanie poziom postaci, co oznacza, że będzie można odblokować dodatkowe punkty służące do wzmocnienia postaci.