Firma NCSoft opublikowała sprawozdanie finansowe za czwarty kwartał 2016 roku i, jak się można tego było spodziewać, wygląda on naprawdę optymistycznie.

W porównaniu do zeszłego roku sprzedaż wzrosła o 20% i przyniosła zyski o 36% większe. Oprócz tego w raporcie można przeczytać, że firma osiągnęła rekord sprzedaży, a to dzięki ekspansji geograficznej i przyjętych modeli biznesowych.

Na czele nadal znajduje się Lineage I, które zanotowało 42% wzrost w sprzedaży w porównaniu do zeszłego roku. Niesamowity wynik, jak na 19 letnia grę MMORPG.

Kolejnymi tytułami są Aion, który zanotował delikatny wzrost sprzedaży, oraz Blade & Soul, którego popularność podobno stabilnie wzrasta. Jeśli chodzi o Guild Wars 2 to w oczekiwaniu na kolejny dodatek, gra ta trzyma się swojej normy.

Niestety, wyniki WildStar nie są już wykazywane oddzielnie i gra ta bezceremonialnie dodana została do kategorii „Inne„. Nie jest to dobry znak, tym bardziej jeśli przypomnimy sobie, co spotkało inne gry należące do tej firmy –  City of Heroes i Tabula Rasa, które tuż przed zamknięciem także trafiły do tej kategorii w sprawozdaniach finansowych NCSoft. Powiem uczciwie, miałam nadzieję, że wraz z upływem czasu i wprowadzonymi zmianami, tytuł ten przyciągnie trochę więcej graczy.

Czyżby to ostatnia szansa by zagrać w WildStar, a może NCSoft ma inne plany względem tej gry.

 

2 KOMENTARZE

  1. Zastanawiałem się jakiś czas temu czy AIONa nie spróbować… i kurded żeś mi o nim przypomniała 😀

Comments are closed.