W dniu wczorajszym dyrektor PlanetSide 2 – Andy Sites, wspomniał o tym, że ekipa tej gry pracuje nad funkcją, która pomoże zbalansować ilość graczy w poszczególnych frakcjach w wersji na PC.

Jak to zwykle w społeczności graczy bywa, rozpętała się burza oraz hype. Czyżby miało to oznaczać, iż deweloperzy po cichu rozwijają program Black Ops, który to był dostępny w PlanetSide 1 i o którym dawno temu wspominał Higby? Odpowiedź na tę pytania szybko ugasił Wrel twardym, ale równie lakonicznym „NIE”.

Każdy gracz zadaje sobie pytania jaki to mechanizm może to być i ci bardziej sceptyczni wyliczają już „najgorsze” opcje. Nie brakuje jednak optymistów sugerujących nawet takie zmiany jak balansowanie populacji między-serwerowo.

Póki co trzeba oddać graczom inwencję twórczą. Oto niektóre z ich pomysłów:

  • wprowadzenie postaci niezależnych, NPC co miałoby wyjaśniać pojawienie się plotki o tajemniczych postaciach o nazwach botXXX na różnych serwerach
  • blokowanie kolejki przy transferze między kontynentami gdy frakcja posiada tam zbyt duży udział w populacji
  • zagwarantowanie większego XP dla postaci z najniżej notowanej frakcji
  • zwiększanie przychodu nanitów dla frakcji o niższej populacji/zmniejszanie jej dla frakcji najliczniejszej oraz wiele wiele innych

To co jednak bardziej podirytowało graczy PlanetSide 2, to to iż zmiana ta pomimo braku konsultacji ze społecznością ma być wprowadzona do gry już za 2 tygodnie.

Na pewno jest na co czekać. Jak według was powinien wyglądać system balansowania populacji?

 

Autor: Rachityn