W świecie Landmarka gracze mogą wybudować co tylko sobie wymarzą i podzielić się tym ze swoimi znajomymi.

Już na jutro, poniedziałek 21 marzec, zapowiedziana została olbrzymia aktualizacja Landmarka, która wprowadzi nie tylko nowy tryb budowania, wyspy dla pionierów oraz nowe groty, ale także możliwość zaludnienia tworzonych budowli przeciwnikami. Tak – nadchodzą instancje budowane przez graczy dla innych graczy!

Nie jest to coś nowego dla DayBreak Games, gdyż zbliżona funkcja już od kilku lat dostępna jest w EverQuest 2, z tym że w Landmark, gracz będzie musiał wpierw stworzyć mury takowej instancji.

Nowa aktualizacja pozwoli graczom na umieszczenie na ich działkach NPCy, zarówno jako przeciwników, jak i tych w bardziej przyjacielskim nastroju. Na początku gracze będą mieć do dyspozycji kilka podstawowych postaci, ale w miarę zwiedzania świata Landmarka, będą mogli odkryć ich o wiele więcej.

20160318_landmark_npc

Zachowanie umieszczonych na działkach postaci NPC będzie zależeć od broni jaką używają: ci co walczą bronią białą zbliżą się do przeciwnika, podczas gdy magowie i postacie używający łuku będą trzymać się na dystans. Gracze będą mieć możliwość nazwania przeciwników, określenia jak często mają się odradzać, ustawienia ich ścieżek po których mają się poruszać, oraz określić czy są oni wrogo nastawieni, czy tez przyjacielsko.

20160318_landmark_npc-opcje

https://www.youtube.com/watch?time_continue=56&v=ltsAscQOpw0

Po przygotowaniu instancji, jej twórca wciska „Play” i osoby, które odwiedzą to miejsce będą mogli przeżyć przygodę zaprojektowaną przez innego gracza!

https://www.youtube.com/watch?v=tg2pSd8Y9hA

Tak jak wspominałam, aktualizacja ta zapowiedziana została na poniedziałek i zgodnie z informacja podaną na forum gry, serwery mogą być wyłączone nawet 48 godzin! No i oczywiście oznacza to całkowity wipe serwerów…