W dniu wczorajszym na serwery Black Desert Online EU/NA wprowadzono kolejną ciekawą aktualizację, a wraz z nią dwie klasy – Musa i Maehwa.

Musa, znany wcześniej jako Blader, jest klasą o niesamowitej mobilności i szybkości posługująca się kilkoma zdolnościami zadającymi obrażenia obszarowe, dzięki czemu jest idealny do PvP. Maehwa, czyli Plum, specjalizuje się natomiast w walce jeden-na-jeden i posiada umiejętności zablokowania pojedynczych celi na dłuższy okres czasu. Obie klasy posługują się mieczem oraz krótkim łukiem.

 

Wszystkich graczy zainteresowanych przetestowaniem tych cieszących się olbrzymią popularnością w innych regionach klas, z pewnością ucieszyła informacja, że wszystkie osoby, które zakupiły Black Desert Online otrzymają dodatkowy slot na postać.

Aby uczcić wprowadzenie tych klas, uruchomiono w grze także dwa nowe eventy: Seal of Maehwa oraz We Are Family.

Event Seal of Maehwa nagradza graczy za codzienne logowanie się do gry specjalnymi pieczęciami. W zależności od tego ile uzbiera się pieczęci i w jaki wzór zostaną one ułożone, odblokują one różne nagrody:

  • 3 pieczęcie: 2 Blackstone (Armor)
  • 6 pieczęci: 3 Blackstone (Weapon)
  • 9 pieczęci: 5 Fragment of memory
  • 12 pieczęci: 4 Blackstone (pancerz) + 6 Blackstone (broń) + 10 fragmentów pamięci + 1 pet Jastrząb

201604_BDO-seal-of-maehwa

Dzięki uczestnictwu w tym evencie gracze mogą zdobyć peta, bez konieczności zakupu z MarketPlace.

Jeśli chodzi o event „We Are Family” to nagradza on tytułem o tej samej nazwie. Aby go otrzymać wystarczy, wypełnić specjalny formularz i dodać do niego zdjęcie swojej postaci w otoczeniu wszystkich innych klas. Oznacza to, że jeśli gracie Czarodziejem, to na Waszym zdjęciu musi być 1x ranger, 1x witch, 1 x warrior, 1x berserker, itd…