Ruszyła jedna z największych azjatyckich imprez gamingowych – G-Star 2019, więc spodziewać się możemy wysypu zapowiedzi nowych gier oraz ich zwiastunów.

Na pierwszy ogień poszedł Perl Abyss, który podczas swojej konferencji zaprezentował zwiastuny czterech nowych gier, wliczając w to nowe epickie MMORPGCrimson Desert.

MMORPG Crimson Desert narodziło się z chęci twórców do opowiedzenia historii związanych z przeszłością Black Desert Online. Z wyjątkiem kilku lokacji znanych właśnie z tego MMORPG, w nowej produkcji gracze zwiedzać będą nowe regiony, a także napotkają nowe religie oraz postacie unikalne dla tego uniwersum.

Podtytuł – Saga spisana we Krwi – nawiązywać ma do epickich wydarzeń, które sprawdzą wytrzymałość graczy wcielających się tutaj w najemników.

Jednym z głównych bohaterów Crimson Desert będzie przywódca bandy najemników Macduff, borykający się z obowiązkami przywódczymi oraz tragiczna przeszłością. Gra ta ma opowiedzieć historię o rozwoju i walce najemników nękanych trudami oraz przeszłością, a także o ich pragnieniu przetrwania w tym wrogim świecie.

Ziemie tego uniwersum zamieszkiwane będą nie tylko przez wiele różne grupy najemników z odrębnymi osobowościami i skłonnościami, ale i także przez epickie bestie oraz potężne postacie spiskujące w cieniu dworów królewskich.

Na tę chwilę Pearl Abyss nie podało daty premiery, ani nawet pierwszych testów tej produkcji. Wiemy jednak, że prócz tradycyjnego MMORPG, użytkownicy otrzymają także dostęp do kampani singleplayer z ciekawymi questami i możliwością wynajmowania najemników. Docelowo gra ukazać się ma na PC i konsole.

Niestety, podobnie jak w Black Desert, także Crimson Desert będzie grą PvPvE, a więc nie dla mnie…

Pearl Abyss jak zawsze zaprezentował prawdziwie epicki zwiastun. I mam takie nieodparte wrażenie, że całkiem dość mocno nawiązuje on do serialu Gra o Tron.

P.S. Pozdrowienia dla ekipy pewnego portalu o grach MMORPG, który namiętnie „inspiruje” się moimi tekstami i nie podaje źródła swoich inspiracji 😀

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułFinal Fantasy XIV Online odbudowuje Ishgard oraz dodaje nowy rajd ultimate
Następny artykułOto Plan 8 – drużynowa strzelanka od Pearl Abyss
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ragi

Trailer ładny, ciekawe jak mocno odbiega od gameplaya.
Gdyby ktoś mi powiedział że to jest gra single player byłbym zachwycony , bo wmawiałbym sobie że rozgrywka będzie chociaż trochę przybliżona do tego co widać, a skoro jest to MMO to już wiem że to nie będzie gra dla mnie….no chyba że szykuje się jakaś rewolucja w gatunku 😉