Jeśli chodzi o MMO w scenerii sci-fi to nie oszukujmy się, to EVE Online stawiana jest najczęściej jako przykład sandboxowej doskonałości. Devsi ze studia Novaquark z całą pewnością są zafascynowani EVE oraz morderczym charakterem tej gry, więc po części już wiecie czego możecie się spodziewać.

Podobnie do EVE Online, także i Dual Universe, bo tak zwać się będzie gra tworzona przez to studio, ma być wielkim otwartym światem znajdującym się na jednym megaserwerze, na którym to będą mogły toczyć się olbrzymie walki PvP.

Gra ta skupiona będzie wokół polityki, ekonomii i konstrukcji nie tylko baz, ale i wielkich stacji kosmicznych na których będą mogli mieszkać gracze – czyli będzie mieć to wszystko,  co oferuje dobry sandbox. Jest jedna rzecz, która odróżniać będzie tą grę od EVE – możliwość zwiedzania powierzchni planet i budowania na nich voxelowych baz. Tak naprawdę, to zgodnie z założeniami gry przedstawionymi w komunikacie prasowym,  ma ona oferować możliwość edycji i zmiany wyglądu praktycznie wszystkiego, co gracz napotka na swej drodze.

Po raz pierwszy w MMO umieszczonym na jednym serwerze, świat gry będzie w pełni modyfikowalny i nieograniczona ilość graczy będzie mogła wspólnie budować oraz współpracować. Klucze do rozgrywki w grze MMORPG przekazane zostały graczom. Za pomocą elementów dostępnych w tej grze, to właśnie społeczność będzie dokonywać wyboru i tworzyć zawartość w jaką chcą zagrać.

Oprócz oficjalnej zapowiedzi gry i zaprezentowania strony głównej, studio Novaquark pokazało także kilka screenshotów z wersji alpha, która to ma być udostępniona graczom jeszcze w 2016 roku.

Muszę powiedzieć, że jak na razie tytuł ten wygląda to bardzo ciekawie.