Po wielu latach ciężkiej pracy, testowaniu i ciągłym ulepszaniu bazując na opiniach graczy biorących udział w kolejnych alfa i beta testach, Dual Universe doczekał się w końcu oficjalnej premiery!

Dual Universe to przełomowa sandboksowa gra MMO, której rozgrywka PvPvE jest w całości kształtowana przez indywidualne oraz zbiorowe działania przez graczy. Zastosowanie rewolucyjnej techniki wokselowej umożliwia użytkownikom tworzyć praktycznie wszystko, począwszy od kształtowania terenu, poprzez własne statki kosmiczne, domy, miasta, a nawet bazy kosmiczne.

Gracze mogą wydobywać surowce, przetwarzać je, tworzyć statki i systemy obronne na zamówienie. Mogą być artystami, architektami, kapitanami frachtowców, a nawet piratami. Wszystko jest możliwe w tym olbrzymim, współdzielonym uniwersum stworzonym przez francuskie studio Novaquark.

To wielka, kosmiczna piaskownica, gdzie praktycznie wszystko jest możliwe.

Dual Universe jest od wczoraj dostępny dla wszystkich zainteresowanych graczy poprzez platformę Steam, jak i oficjalną stronę gry. W obu przypadkach należy posiadać konto Novaquark. Cena zakupu jest – w porównaniu do innych gier – zaskakująco niska: 53,99zł. Warto jednak pamiętać, że jest to gra wymagająca opłacania subskrypcji.

A jeśli nie jesteście do końca przekonani, czy się może Wam ono przypaść do gustu, to zagrajcie wpierw w darmowe demo, które udostępniane zostało przez twórców na Steam.

Muszę powiedzieć iż Dual Universe wygląda naprawdę ciekawie. Jednak ze względu na wymuszone PvP, nie wiem czy zdecyduję się zagrać w tę grę.

Poprzedni artykułNie tylko Piaskobrzegi, czyli co nowego w październikowej aktualizacji do New World
Następny artykułWydarzenie Heroes of High Isle, darmowe DLC Firesong do zdobycia