Dual Universe to nadchodząca gra sandboxowa w klimacie sci-fi, która tworzona jest przez francuskie studio Novaquark i która swoimi założeniami przyciąga coraz więcej fanów kosmicznych przygód.

Gra ta z pewnością może być ciekawą alternatywą dla fanów wiecznie opóźnianego Star Citizena, czy też tych zawiedzionych No Man’s Sky – oczywiście pod warunkiem, że znajdą się w niej te wszystkie prezentowane funkcje.

Kampania na Kickstarter kończy się w dzisiaj o północy i na ten moment zebrano już ponad 550.000 Euro. Oczywiście ekipa Novaquark jest bardzo szczęśliwa i jednocześnie ma nadzieję, że uda się osiągnąć cele dodatkowe.

Najnowszy komunikat zamieszczony na stronie kampanii przedstawia graczom dwa rodzaje walki: PvP oraz CvC (Construct vs Construct), gdzie słowo „construct” oznacza każdy pojazd i strukturę zbudowaną przez graczy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez twórców, gra ta ma używać widoku z pierwszej osoby, dlatego też możecie spodziewać się, że celowanie będzie nieodzownym elementem walki. Jednakże, Dual Universe będzie także oferować mechanikę namierzania i zadawania obrażeń pozwalając obrać za cel określony obszar lub też element statku, który to będzie można zniszczyć. Twórcy mają nadzieję, że dzięki temu gracze będą mieli dostęp do nowych strategii podczas walki, takich jak na przykład unieruchomienie pojazdu lub też uszkodzenie kadłuba w celu przeprowadzenia ataku drużynowego wewnątrz statku przeciwnika.

Pokaz wokselowej technologii w Dual Universe

Jeśli nie jesteście jednak fanami PvP, to znajdziecie w Dual Universe także bezpieczne strefy położone wokół Arkship, a do tego gracze będą mogli stworzyć wiele pól ochronnych dla siebie i swoich organizacji.

To co jednak najbardziej przykuło moja uwagę, to nowy film prezentujący asteroidy oraz to jak będzie można wydobywać z nich surowce, czy też zamienić je w prywatna bazę! Już widzę te setki Gwiazd Śmierci w kosmosie…

 

No cóż, Dual Universe ma olbrzymi potencjał i naprawdę mam szczerą nadzieję, że to wszystko co zaprezentowano rzeczywiście znajdzie się w tej produkcji.

3 KOMENTARZE

Comments are closed.