Wygląda na to, że Ubisoft postanowił zaostrzyć przepisy dotyczące osób oszukujących w The Division, jak i w innych grach przez nich wydawanych.

Do niedawna osoby przyłapane po raz pierwszy na oszustwie miały zawieszony na 14 dni, a dopiero drugie przewinienie było powodem aby zbanować ich konta. No cóż, oszuści nie są mile widziani w żadnej grze i chyba Ubisoft dorósł do decyzji aby zrobić z nimi porządek także w The Division.

Już od jakiegoś czasu Ubisoft informował, że trwają prace nad ulepszeniem systemu wykrywania oszustów w tej grze. Okazuje się, że mimo tego, iż większość informacji dotyczących postaci zapisanych jest po stronie klienta gry, to informacje te są także sprawdzane po stronie serwerów. Kontrole te zaowocowały tym, że tylko w ostatnim miesiącu ukarano 30.000 graczy, z czego ponad 3.800 dostało bany na stałe.

Niestety, z obserwacji twórców gry wynika, że spora część ukaranych graczy wraca do swoich nawyków i dlatego też polityka dotycząca oszukiwania w tej grze została zaostrzona. Od teraz, osoba złapana na oszukiwaniu będzie banowana już na zawsze!

Podsumowując: nie oszukujcie w The Division i w żadnej innej grze, bo nie warto.