Globalne Operacje to nowy hybrydowy tryb jaki w niedługim czasie ma trafić do Armored Warfare, łączący w sobie elementy PvP oraz PvE i przeplatający długotrwałą strategię rozgrywki z szybkimi taktycznymi manewrami.

Nowy tryb zmieni oblicze wojny, poprzez dodanie do gry nowych, większych map. Mapy te będą w pełni interaktywne i gracze natkną się na nich na drony zwiadowcze, niewidzialne dla radarów bombowce oraz statyczne wieżyczki przeciwpancerne, służące jako niezastąpione wsparcie dla każdej z drużyn, która opracuje taktykę ich wykorzystania.

Tryb ten wprowadzi także nowe zasady rozgrywki:

  • Odrodzenie, dzięki temu gracz może mieć większy wpływ na bitwę;
  • Cele gry zmieniać się będą w trakcie rozgrywki;
  • Cele drugorzędne, za które gracze otrzymają „karty atutowe” dzięki którym rozkład sił może się zmienić.

Każdy mecz w Globalnych Operacjach jest wyjątkowy, a gracze otrzymają więcej możliwości wpływania na rozgrywkę, a co za tym idzie na zwycięstwo ich drużyny.

Tryb ten zainicjuje zbliżający się w Armored Warfare Balans 2.0, który to posłuży do przebudowy i usprawnienia istniejącej rozgrywki.

Zbliżamy się nieubłaganie do pierwszej rocznicy startu beta testów. A to dobry moment żeby zastanowić się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Cały ten czas był niezwykle cenny, zabawny oraz dużo nas nauczył. Jednak przez ostatni rok dawaliście nam również znać o niedociągnięciach (z którymi się zgadzamy), problemach które trzeba poprawić. Po miesiącach popraw obecnego systemy uznaliśmy że większość rzeczy trzeba przerobić. Zmiany dotkną większości elementów gry (w tym podstaw mechaniki), nie tylko klas pojazdów bądź systemów uzbrojenia. Nie będziemy uciekać od zmian które mogą sprawdzić naszym graczom frajdę.

Balans 2.0 wprowadzi mnóstwo zmian w dotychczasowych pojazdach, wliczając w to możliwość zmiany statystyk, klasy, czy nawet zmianę dilera. Wszystkie pojazdy będą posiadały granaty dymne, pojazdy zwiadowcze otrzymają PPK. Twórcy gry planują także przerobić cały system ruchu pojazdów, system wykrywania, jak i interfejs użytkownika. Dodatkowo trwają prace nad zmianami w amunicji i mechanice pancerza, jak i nowymi mapami oraz trybami dla drużyn.

Oto czego możecie się spodziewać w aktualizacji 0.17

Jak widać, po wprowadzeniu zaplanowanych zmiana, Armored Warfare będzie zupełnie nową grą.

Armored Warfare to darmowa wieloosobowa, militarna gra taktyczna, która wciąga gracza w świat nowoczesnej rzeczywistości wojennej. W produkcji tej gracze mają szansę przetestować najpotężniejszą, niszczycielską broń stworzoną przez człowieka – od współczesnych czołgów bitewnych po pojazdy zwiadowcze. Dzięki dostępności nowoczesnych systemów obrony, takich jak ochrona przeciwrakietowa i granaty dymne, oraz szerokiej gamy uzbrojenia i amunicji, gra momentalnie porywa graczy w wir szybkich bitew rozgrywanych w trybie PVP i różnorodnych misji PVE.

Armored Warfare można pobrać za darmo z oficjalnej strony gry.