Kilka dni minęło od zakończenie pierwszego z wielu eventów związanych z Planetside 2. Czy rzeczywiście ten wielki pokaz, reklamowany od dawna przez SOE, spełnił oczekiwania graczy? Myślę, że tak zważywszy na to jakie oficjalne komunikaty zostały ogłoszone w czasie trwania tej 3-godzinnej imprezy.

Już na poczatku trwania UES, ogłoszona została współpraca pomiędzy SOE a MGL, Major League Gaming, aby wprowadzić Planetside 2 to świata międzynarodowych e-sportów. Tym samym Planetside 2 został trzecia grą na PC, obok StarCraft II i Leaque of Legends, która będzie miała swoje oficjalne rozgrywki (czyt.: walki) oraz Mistrzostwa organizowane i wspierane przez MGL. Okazuje się, że od teraz grając w Planetside 2, może stać się to dochodowym zajęciem. W mistrzostwach będą mogły brać różnego rodzaju drużny, czy tez Outfity, a więc wydaje mi się, że zobaczymy coraz więcej walk w których wymagana będzie koordynacja czy też zgranie, a nie jak dotychczas – „zerg” (przynajmniej na Miller).

Drugim ważnym wydarzeniem w czasie Ultimate Empire Showdown było ogłoszenie planów developerów Planetside 2 na najbliższe 6 miesięcy. O ile samo ogłaszanie założeń co można się spodziewac w najbliższym czasie w danej grze, nie jest niczym nowym, o tyle sposób w jaki zaprezentowano to w Planetside 2 z pewnością można uznać za przełomowy. Otóż sporządzono szczegółową listę, wszelkich planowanych zmian na następne 6 miesięcy i nazwano ją RoadMap. Nowatorskim pomysłem jest możliwość zagłosowania na każdy z podanych posmysłów, w zależności od tego czy nam się on podoba, czy też nie. Developerzy Planetiside 2 będą pracować w pierwszej kolejności nad pomysłami najwyżej ocenionymi przez graczy. Muszę powiedzieć, iż ilość ujawnionych szczegółów jest powalająca i miejmy nadzieję, że podobna rzecz zobaczymy w innych grach SOE.

Oczywiście, komunikaty, które zostały ogłoszone w czasie Ultimate Empire Showdown z pewnością są ważne, ale w piątkowy wieczór najważniejsza jednak była walka pomiędzy trzema frakcjami i drużynami ich reprezentującymi. Walki odbywały się na kontynencie Amerish na wszystkich serwerach, ale ta główna bitwa stoczyła się na serwerze Connery, bowiem to tutaj właśnie zmierzyło się trzech liderów frakcji: TotalBiscut z TR. SeaNanners z NC oraz LevelCap z VS.

Walka podzielona była na 3 konkurencje:

  • zdobyć i obronić przez 30 min najbliższe duże bazy (Tech Planty, Bio Laby, Amp Station);
  • zdobyć i obronić Bastion (40 min);
  • posiadać (zająć) jak najwięcej mapy na Amerish.

Oto wyniki, jakie uzyskały poszczególne serwery:

I od razu widać, która frakcja jest najlepsza – VANU!!!!  Zwycięstwa Vanu wywołały dość duże niezadowolenie graczy innych frakcji, ale przecież wiadomo, że to tylko zazdrość 😉

Niestety, mimo, iż żołnierze Vanu byli zdecydowanie najlepsi na polu walki, to jednak cały pokaz wygrała ekipa Terren Republic, która to zebrała na Twitterze i Facebooku ponad 50% głosów od graczy… Ech… Widać wystarczy tylko mieć angielski akcent by wygrać cały pokaz mając głosy graczy Planetside 2…

Pokaz możecie obejrzec na kanale TwitchTv/planetside2, ale cos SOE chyba nie do końca wyszło z tym streamingiem, bo mieli strasznie duzo przerw. Dlatego wklejam tutaj, krótki filmik zrobiony przez Magi „Luperza”, która niestety w czasie samego pokazu była na tyłach i odpowiadała za kamerę „obserwatora”, dzięki czemu byliśmy w stanie zobaczyć walki z różnej perspektywy.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0nNISnW53Io

Poprzedni artykuł[EQ2] Walki charytatywne?
Następny artykuł[SOE] Prace konserwacyjne, czyli…