… nie do końca musi być spowodowany błędem serwera czy też naszego komputera. Okazuje się, że co niektóre błędy, których rezultatem jest wywalenie nas z gry, mogą być efektem buga odkrytego i wykorzystywanego przez graczy w Planetside 2.

Jestem przekonana, iż ci z nas, którzy graja w Planetside 2 w miarę regularnie doświadczyli ostatnio dziwnych „wywaleń z gry” podczas zaciętych walk. O ile przed Świętami zdarzało mi się wylecieć z gry od czasu do czasu, to ostatnio jest to wręcz nagminne i doprowadza mnie i innych graczy do szału. Na początku myślałam, iż jest to wina przeciążonego serwera, ale ewidentnie byłam w błędzie…

Okazuje się, iż jest to taktyka” stosowana przez niektóre Outfity/ plutony do przechylenia szali wygranego na swoja stronę. Wykorzystując buga związanego z prawdopodobnie Sundererem lub voicem, Outfit wysyła parę osób na tę część mapy (Hex), na której znajduje się przeciwnik i wykorzystuje buga. Exploit ten pozwala na jednoczesne wywalenie z gry wszystkich osób znajdujących się na danym Hex’ie (mapa w Planetside 2 podzielona jest na Hexy), po czym po ponownym zalogowaniu osoby te pojawiają się w Warpgate. W tym czasie armia znajdująca się poza granicami danego Hexa, zyskuje kilkadziesiąt sekund przewagi.

Podobno, tym specyficznym wywaleniom z gry zapobiega zmiana dokonana w pliku UserOptions.ini. Wystarczy w dziale [Sound] dodac linię: SampleRate=44100

Oczywiście SOE juz bada tenże expolit i miejmy, nadzieję, że w końcu znajdzie się ktoś na tyle odważny by go całkowicie opisać, tak by SOE mogło to szybko naprawić. Jeśli przez przypadek wiecie jak dokładnie wygląda ten bug, to możecie opisac to w mailu do Mata Higby, który prosił o taką informację poprzez Twittera.

Mogę zrozumieć, że pojedyńcze jednostki znajdują różnego rodzaju bugi w grze i wykorzystują je na swoja korzyść, póki developerzy ich nie usuną, ale całe Outfity? Mam szczerą nadzieję, że ludzie z tychże Outfitów zostaną zbanowani.

Podobno

Poprzedni artykuł[EQ2] Czyżby Sleeper’s Tomb [Contested]…
Następny artykuł[EQ2] Gorowyn City Festival…