Zgodnie z oficjalnym komunikatem ProSiebenSat.1 na forum Alaplaya oraz na forum Planetside2.eu, firma ta wykryła nieautoryzowany dostęp do jednego z systemów.

Istnieje możliwość, że część danych została narażona na nieautoryzowany dostęp przez osoby trzecie mimo ich zakodowania i szybkiej rekacji ProSieben. Dlatego też, ProSieben zdecydowało się na środki zapobiegawcze w celu zapenienia bezpieczeństwa.

Wszystkie konta, które mogą być narażone otrzymały e-mail, w którym ProSieben domaga się zmiany hasła.

Jeśli ktoś nie jest w stanie zalogować się do gier, którymi zarządza ProSiebenSat.1 Games, takich jak na przykład Planetside 2 czy też DC Universe, to oznacza, że konto zostało zawieszone z powodów bezpieczeństwa. Osoba taka, powinna użyć poniższy link i ustanowić nowe hasło:

http://www.planetside2.eu/en/forgot_password

Hasło powinno spełniać następujące kryteria:

  • mieć co najmniej 8 znaków alfanumerycznych;
  • zawierać małe i duże litery;
  • nowe hasło nie powinno być podobne do poprzedniego.

Z mojej strony, uważam, że każda osoba posiadająca konto ProSieben powinna w tej chwili zmienić hasło. W zeszłym roku, gdy gracze europejscy SOE dowiedzieli się o planach związanych z ProSieben, to właśnie brak bezpieczeństwa danych, z których „słynęła” ta firma był jednym z ważniejszych powodów dlaczego zmiana firmy zarządzającej była nie do przyjęcia dla większości graczy.

Całe szczęście, że to nie SOE, bo pewnie znów automatycznie wyłączono by wszystkie serwery i usługi SOE na kilka tygodni co miało miejsce w maju 2011.

Poprzedni artykuł[PS2] Magrider a inne czołgi…
Następny artykuł[SOE] Konserwacja serwerów (26.02)
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
lda77

Czy oni posiadają dane mojego konta pomimo tego, że jestem z „Australii”?