Wraz z GU02, które było na początku lutego, delikatnie zmieniono, czy też zbalansowano, jak to nazywa ekipa Planetside 2, czołgi specyficzne dla poszczególnych frakcji: Prowler, Vanguard oraz Magrider. Oczywiście zmiany te były zapowiadane wcześniej ale i tak po GU02 na forum Planetside 2 powstało wiele tematów, w których niezadowoleni z tych zmian gracze, głównie Vanu, wyrażali swoje opinie.

Owszem, nie oszukujmy się, Magridery nie miały sobie równych do czasu GU02. Siały postrach i przerażenie wśród graczy innych frakcji… A jak jest teraz?

Parę dni temu Matt Higby postanowił sam protestować Magridera i osobiście ocenić jego możliwości, które według wielu graczy zostały znerfowane zbyt mocno. I jak wyszły jego testy w porównaniu do innych czołgów?

Otóż znalazł on kilka bugów, które zostaną naprawione, jak chociażby:

  • problemy z podjechaniem pod niskie pochyłości, których kont jest wyższy niż 40st, ale które absolutnie nie powinny być problemem w przejechaniu ich przez Magridera;
  • ostrzeliwanie przy podjeździe pod pochyłość ma wpływ na szybkość pocisku.

Jeśli chodzi o zdolność Magburner, czyli dopalacz, to według Higbiego zmiana, dzięki której nie można już pokonać bardzo stromych wzgórze (o kącie nachylenia powyżej 40st) przy użyciu dopalacza była celowa. Być może będzie ona delikatnie zmieniona.

Przy tworzeniu Magridera developerzy chcieli aby był to najbardziej zwrotny czołg, gdzie jego plusem będzie możliwość ciągłego ruchu wokół innych czołgów. Jednakże nigdy nie było zamiarem aby Magrider był w stanie pokonywać zbyt strome wzgórza, a do niedawna wielu graczy unikało mostów, bo mogli się wspiąć tym czołgiem na wzgórze.

Według słów Higbiego, trudno jest developerom konkretnie ocenić MBT jednej frakcji w stosunku do drugiej frakcji, gdyż trzeba brać pod uwagę wiele czynników i statystyk (np.: ilość oddanych strzałów, dokładność, rodzaj broni używanej. itd.). Natomiast jest jeden parametr, który jest bardzo ważny – K:D. Oczywiście statystyka ta nie jest w stanie oddać całkowitej oceny danego czołgu, ale gdy jedna frakcja znacznie przewyższa druga frakcję w tej punktacji, to znaczy, że jest jakiś problem. Oto wykres, który zaprezentował Higby w podsumowaniu swoich testów, a ukazuje on jak wygląda K:D przez ostatnie 30 dni przed jego testami, które miały miejsce 17.02. Warto pamiętać iż 2 luty to dzień kiedy było GU02, a 3 luty to dzień, kiedy były duże problemy z amunicją dla czołgów.


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554