… to, zgodnie z informacją podaną przez Smedleya parę godzin temu, liczba osób zbanowanych dotychczas w Planetside 2. Czy to dużo, czy też mało, trudno mi się na ten temat wypowiedzieć, ale z pewnością liczba ta oznacza, iż walka z oszustami trwa.

Liczba ta podana została przez Smedleya w związku z dyskusją jaka się toczy na temat banowania i zawieszania kont. Otóż Smedley postanowił wyjaśnić na Reddit, jak to wygląda od strony SOE i dlaczego, mimo, że ludzie raportuja niektóre osoby, nie są one banowane.

Po pierwsze to mitem jest, że GM banuja konta na 7 dni. Nie ma czegoś takiego. czasem, gdy podejrzewa się kogoś o oszustwo, to zawiesza się jego konto na parę dni a potem bacznie obserwuje.

Gracze raportują innych graczy twierdząc, że to na pewno oszust. Owszem, może tak się zdarzyć, ale jest tez wielu naprawdę dobrych graczy w Planetside 2. SOE jest bardzo ostrożne zanim zbanuje jakieś konto i zawsze przeprowadza swoje własne śledztwo.

Gracze powinni także przestać używać nowej strony Planetside 2 Player jako „dowodu” na oszustwo, gdyż strona ta jest nadal w fazie Beta i jest tam wiele błędów.

Zgodnie ze Słowami Smedleya, walka z oszustwami ciągle trwa. Być może banowanie nie odbywa się tak szybko jakby chcieli gracze, ale, po pierwsze to developerzy muszą mieć dowód by zbanować konto, a po drugie to ciągle starają się ulepszyć kod, tak by szybciej wyłapywać oszustów. Smedley osobiście przeglądał strony na których udostępniane są programy do oszustwa i był zdziwiony jak wyrafinowane były niektóre z nich. Dlatego też również prawnicy SOE zajmują się tą sprawą i walka będzie trwać.

 W związku z tym, że dyskusja na temat banowania była długa i bardzo burzliwa, Smedley poinformował graczy również o kilku zmianach związanych z walką z oszustami w Planestide 2:

  • GM będą bardziej widoczni na serwerach (pojawi się więcej komunikatów, świadczących o ich obecności);
  • specjalne telefony dostępne dla liderów największych Outfitów;
  • prawdopodobnie już niedługo do publicznej wiadomości podawane będą zbanowane numery IP;
  • wprowadzone zostaną dalsze zmiany i ulepszenia w systemie raportowania w grze.

Jak widać walka trwa, a Smedley jest w nią bardzo zaangażowany. Gdyby tylko jeszcze pamiętał, że oprócz Planetside 2 SOE posiada także kilka innych gier…

Poprzedni artykuł[EQ2] Hotfix (27.02)
Następny artykuł[PS2] Error G99 oraz problem z Miller
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Czort

Banowanie po ip… genialne 🙂

Czort

oj tam, oj tam ;]=nie ma co ich bronic;) niech podłączą nawet punkbustera i banują konta, tylko skutecznie i wystarczy 😉
A Oni pewnie screeny analizują ;p

Gepard

Ja dodam od siebie tylko…
http://www.planetside2.sentinels.pl/forum/viewthread.php?forum_id=5&thread_id=37#post_384
i posty VircasisPL który dostał bana za nic… na początku mówili mu że permanentny ale NIE WIEDZIELI za co go zbanowali :D.
A potem przepraszali bo okazało się, że tylko na 7 dni ale nadal nie byli pewni za co dostał bana…
Całe uroki posiadania konta EU ich support powala…

Ahhh… gra już działa znośnie więc teraz zamiast optymalizacją to powinni się zająć łataniem dziur i poprawą zabezpieczeń, te ich wszystkie mambo jambo odnośnie zabezpieczeń i anty haki chyba na niewiele się przydają, a może nawet część banów przez nie jest niesłuszna…