Zacznijmy od tego, że wygląd Zealot Overdrive, czyli nowej zdolności MAX’a Vanu nieco się zmienił

2013_05_01_zealotPoza tym Starfire, czyli nowej broni MAX’a Vanu, zmieniono nie tylko nazwę na Vortex ale i statystyki.

2013_05_01_MAX VS Starfire Vortex

Podobnie jeśli chodzi o broń NC – Sparrow, która zwie się teraz Raven.

2013_05_01_MAX NC Sparrow RavenGracze donoszą o dużych zmianach jeśli chodzi o pancerz czołgów. Podstawowa ilość punktów „życia” czołgów pozostała bez zmian (Lightning – 3000, MBT – 4000), ale na przykład obrażenia zadane w tył czołgu nie będą już aż tak niszczycielskie. Możecie  spojrzeć na arkusz kalkulacyjny stworzony przez graczy, który dokładnie obrazuje zmiany procentowe w pancerzu oraz efektywność poszczególnych typów broni.

Bronie AP (armor-piercing) takie jak Dalton, Phalnax zostały przeniesione do nowej grupy resistów, które negują ulepszenia pancerza, co czyni je znacznie bardziej skuteczne przeciwko czołgom w porównaniu do innych broni AV.

Zgodnie z wypowiedziami Higbiego na reddit, oprócz nowego typu resistów dla broni typu AP, najprawdopodobniej bronie HMG (heavy machine gun) również trafiły do innej grupy resistów. Zresztą osoby zainteresowane ostatnimi zmianami powinny poczytać sobie ten temat na Reddit, bo jest tam naprawdę wiele użytecznych informacji.

Niestety, nie ma żadnych oficjalnych informacji (notek) na temat ostatnich zmian na serwerze testowym, więc dopóki wszystkie bronie nie zostaną przetestowane przez graczy to nie do końca wiadomo jak bardzo zmiany te mogą wpłynąć na walki na serwerach Live.

Kolejną rzeczą, która zauważyli gracze  na serwerze testowym to zmiana w ROF (tempo wystrzału) dla Strikera…

httpv://www.youtube.com/watch?v=2MJeaLXWbYE

Poza tym miny przeciwpiechotne dla NC i VS są odrobinę bardziej widoczne. Niestety, albo mam słabe ustawienia albo od wczorajszego wieczoru zostało to zmienione, bo powiem szczerze nie widzę różnicy.

Oprócz tego wprowadzono zmiany opisane przeze mnie w dniu wczorajszym, a więc związane z dodatkami do broni. Jeśli chodzi o chwyt przedni (forward grip) to zmiana broni na taką właśnie z tym dodatkiem trwa odrobinę dłużej.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xo1Uu6lu_lo

Poprzedni artykuł[EQ2] Scars of the Awakened
Następny artykuł[EQ2] I po GU66…
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Matir

Pociski AP to armor piercing.

Teheiron

Chyba jednak dzisiaj nie będzie update’a, podejrzewam ze juz by informowali o niedostępności gry w danym przedziale czasowym.

Skaramanga

Tehriron- jak już oni podają informacje to po już wprowadzonym paczu…

Striker jeszcze jest przesadzony…

I nie wiem czy Dalton (Liberator) jest bronią AP. Ma duży okrąg wybuchu. To raczej HEAT. z pociskami HE 😀

Huberto

Dalton ma duży krąg wybuchy, ale to tylko, żeby ładnie wyglądało, jak nie trafisz pojazdu centralnie, to od splasha otrzymuje minimalne uszkodzenia, tak więc jest bronią AP.