W FireFall wiele się dzieje. Wystarczy otworzyć mapę New Eden i obserwować w jaki sposób się ona zmienia: misje Ares, najazdy obcych, rozbite thumpery oraz pojazdy, zbieranie surowców poprzez Thumping czy też… Tornada.

melding tornado 2Wszystkie te eventy w FireFall są po to aby gracze mieli szanse na zebranie różnego rodzaju surowców, których olbrzymie ilości potrzebne są do ulepszenia naszej postaci, a w szczególności Battleframe. Nie wspominam już o Crystite, czyli niebieskich kryształach, które w tej grze są nie tylko walutą za którą to możemy kupić rzeczy z Marketplace i od merchantów, ale potrzebne nam są również do craftu.

Oto lista eventów na które natrafiłam do tej pory.

Melding Tornado

event_melding tornadoOprócz olbrzymiej ilości potworków, które z niego wyskakują i które zabijamy przy okazji niszczenia odłamków oraz jądra tornada, jest to także portal do dziur w śmiercionośnym dla nas Melding. Gdy już znajdziemy się w tym nowym wymiarze, to należy pamiętać o tym, iż z każdą sekundą tamto miejsce będzie się zmniejszać i przybywać będzie coraz więcej potworków, a więc należy to dobrze wykorzystać i szybko zbierać potrzebne nam surowce. Do tej pory widziałam trzy pojawiające się kryształy w zależności od czasu jaki udało mi się przeżyć. Z każdego z nich po rozbiciu wypadają różnego rodzaju surowce:

 • pierwsza faza – żółtawy kryształ (10-20 surowców),
 • druga faza – zielony kryształ (30-100 surowców),
 • trzecia faza – czerwony kryształ (100-300 surowców).

Prawdziwą sztuką jest jednak wyjść z tej „bańki” zanim się ona zapadnie. Portal do wyjścia znajduje się bowiem na samym szczycie znajdującego się tam rumowiska.

Uczestnictwo w evencie z Tornado nagradza około 300 Crystite oraz 1300 surowców, wyjście z portalu dodatkowe 100 Crystite oraz 250 surowców.

melding tornado rewards

Thumping

Kopanie surowców, a ilość ich uzależniona jest od jakości Thumpera jaki posiadamy. Nasz podstawowy – Stock Thumper, jest najsłabszy. W czasie wydobywania surowców musimy bronić nasz Thumper przed zniszczeniem bo znajdować się on będzie pod ciągłym atakiem różnego rodzaju robaczków, pająków i innych gadów.

Mnóstwo graczy używa Thumpera jako główne źródło surowców i rzeczy wypadających z potworków atakujących nasze wiertło.

Im lepszy Thumper, tym więcej surowców i wrogów do zniszczenia, a gdy znajdziemy sobie fajne miejsce blisko bariery energetycznej, to powalczyć będziemy mieć szansę nawet z obcymi (Chosen). Ale uwaga, gdy nie obronimy naszego Thumpera to możemy go stracić (wiem bo straciłam grupowego, nie zdążyłam go odesłać).

event_thumping solo event_thumping group

Misje Accord

event_accord missionMisje Ares to różnego rodzaju zadania, które aktywują się gdy znajdziemy się w ich zasięgu przeznaczone dla graczy Solo jak i dla grup. Wystarczy spojrzeć na logo misji i jest tam zawarta informacja czy potrzebujemy grupy, czy też nie.

 • Data Pad Retrieval – odzyskiwanie danych (zabierać dane i dostarczyć do specjalnego telereportera stojącego przy wejściu do strefy misji);
 • Payload Recovery – odzyskiwanie ładunków;
 • Arahna Infestation – niszczenie kokonów;
 • Chosen Encampment – wysadzenie sprzętu;
 • Hijacked Terminals – shackowanie terminali;
 • Manhunt: Tanken Raider Chief – zabicie Tanken raider Chef;
 • Chosen Bomb – rozbrajanie bomby.

W czasie tych misji możemy też natknąć się czasami na namedy, czy też Bossów:

 • Giant Arahna
 • Crystite Arahna
 • Giant Nautilus
 • Toxic Land Shark

Zakończona misja nagradza nas oczywiście Crystite, surowcami i kilkoma innymi rzeczami, a ich ilość zależy od trudności misji.

rewards_ares mission

Najazdy obcych

Obcy, czyli The Chosen, od czasu do czasu próbują zdobyć nasze terytorium, które jest jeszcze wolne od śmiercionośnych oparów energetycznych. My oczywiście musimy zrobić wszystko aby im przeszkodzić. Jest kilka różnych etapów najazdów:

 • Chosen Drop Pod – to niż innego jak oddział patrolowy.

event_chosen drop pod

 • Chosen Strike Team – jak sama nazwa wskazuje to oddział uderzeniowy i za jego pokonanie dostaniemy między innymi 3,500xp

event_chosen strike team

 • Chosen Invasion – inwazja obcych na jedno z głównych miast: Sunken Harbor i Thump Dump. Event ten trwa około 10 minut i jeśli wygrają ją obcy, to miasto i tereny wokół pokryte zostają śmiercionośna strefą energetyczną na 3 godziny (nie jestem pewna czy faktycznie tak się dzieje) i dopiero po upływie tego czasu możemy to miasto odbić. Jeśli pokonamy Inwazję to dostajemy 15.000 XP, 10 punktów Accord Merit, 10 Crystite Resonator, około 8000 surowców i 3000 Crystite…

event_chosen artyleria

Crashed LGV

event_crashed lgvZniszczony motocykl, którego części musimy obronić przed bandytami w czasie gdy nasz Pan Dron zbierze potrzebne informacje.

Crashed Thumper

event_crashed thumperRozbity Thumper, a naszym zadaniem jest zebranie części i złożenie go w całość w określonym czasie podczas gdy różnego rodzaju potworki i robaczki będą nam to uniemożliwiały.

Inne

 • Wyścigi – zaczyna się go poprzez skorzystanie ze specjalnego terminala w każdym większym mieście, ale aby móc je robić wpierw trzeba porozmawiać z El Terremoto w Sunken Harbor;
 • Holmgang Pirates – misja znajdująca się blisko Sunken Harbor w której musimy odzyskac ukradzione dobra od piratów. Mozemy pokonać piratów i odzyskac dobra, ale jeśli poczekamy aż rozstawią Arcoprter Pylons i potem ich zabijemy – dostaniemy lepsze nagrody;
 • Portable Antenna Terminal – nigdy nie kończąca się misja niedaleko Shanty Town. Naszym zadaniem jest bieganie i szukanie sygnałów radiowych w trakcie gdy jesteśmy atakowani. od nas zależy jak długo będzie trwała, to znaczy – jak długo przeżyjemy 😉
 • Cerrado Plains Patrol – uruchomiana jest poprzez przedmiot znajdujący się w naszym Menu Calldawns (C) – Patrol Comm Unit, który możemy używać co 2 godziny.

Rajd – Melding Anomaly

event_melding anomalyW północnej części New Eden, Northern Shores, znajdziemy specjalne urządzenia zwane Apmlifier. W większości przypadków gdy się na nie natkniecie będą one nieczynne, gdy jednak uruchomimy je za pomocą Amplifier Crystite Core, to będą one w stanie odepchnąć barierę energetyczną.

Event_melding anomaly_repulsorGdy na naszej mapie pojawi się informacja o Melding Field Anomaly ukrytej głęboko w oparach śmiercionośnej bariery, to znak, że gracze za pomocą specjalnego i potwornie drogiego urządzenia (Melding Anomaly Neutralizer) mogą przywołać w tamtym miejscu BaneClaw – jak na razie jedynego Bossa „rajdowego”.baneclaw 1200New Eden, wydawać by się mogło, że to taka mała mapa, a jednak tyle się tutaj dzieje. A to dopiero początek Open Bety…

P.S. Pamiętajcie, że jeśli posiadacie konto na Facebook, to możecie być na bieżąco z wiadomościami z bloga. Wystarczy polubić stronę Babagra.pl na Facebook.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skaramanga

Narazie najtrudniejsze z czym w tej grze walczyłem to Chosen invasion… 4 osoby bez squadu ciężka sprawa…

Nie mam pojęcia jak zrobić swój battleframe Tier II , gdzieś tam na forum napiisane było że nie warto inwestować w 1 tiery ale gdzie mam ulepszyć do 2 to już zagadka.

Mam też do czynienia z bugiem czasem nie widze swojego plecaczka, ani itemków u vendorów.Podczas tego buga widze tylko pewne poprzeczne szerokie paski rożnych kolorów.

Są też jakieś pilot tokeny i inne za rozwijanie battle framów ale gdzie je wydać też jest mi to zagadką….

Jak już Kinya wspomnniała crafting jest bardzo fajny na począrku kilka recepturek, potem badania, sam crafting a do tego wydobywanie surowców albo kopiesz „Thumperem” albo chodzisz i wysadzasz małe złoża tychże surowców małymi ładunkami wybuchowymi….

Misje są bardzo fajne za każdym logowaniem jakaś tam babka z bardzo fajnym akcentem który przez jakiś czas mnie bardziej denerwował, teraz bardzo mi się podoba. Humorystycznie wszystko opowiada, 5+ !

Miła odmiana od Platenside 2 i ostatnich porażek developerów. Polecam !