Już od kilku miesięcy fani FireFall zastanawiali się o co konkretnie chodzi z ta grą – czy studio Red 5 jeszcze istnieje, czy też nie? Nikt nie wiedział o co chodzi. Do dzisiaj…

Od kilku miesięcy, bez żadnej komunikacje ze społecznością gry, serwery FireFall były na zmianę dostępne i niedostępne. Tak naprawdę, to wiele osób spodziewało się, że po prostu pewnego pięknego dnia, serwery zostaną wyłączone i nawet nikt ich o tym nie poinformuje.

No cóż, a jednak znalazł się ktoś, kto poinformował o tym fakcie ostatnich fanów FireFall. Tajemniczy pracownik studia Red 5, zamieścił krótki komunikat, informujący o tym, że serwery Firefall zostaną wyłączone już jutro, 7 lipca.

Z ciężkim sercem informujemy, że po długiej debacie i analizie, studio Red 5 podjęło decyzje o zawieszeniu FireFall w dniu 7 lipca 2017 roku.

Dziękujemy za to, że byliście ważną częścią społeczności FireFall, za Waszą lojalność i poświęcenie. Wasze wysiłki nie pójdą na marne. Ekipa FireFall pracuje obecnie nad mibilna wersja gry i wszyscy gracze oraz osoby, które zakupiły pakiety fundatorów, otrzymają nagrody w nowej wersji. Więcej informacji zamieścimy w przyszłości.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i entuzjazm. Do zobaczenia w następnej bitwie.

Smutno mi się zrobiło, bo gra miała niesamowity potencjał, który w pewnym momencie został całkowicie zaprzepaszczony 🙁

No cóż, pozostaje EM-8ER Marka Kerna – założyciela studia Red 5, ale jest to dość kontrowersyjna osoba, więc na wiele nie liczę.

RIP FireFall