Już za minutkę, już za momencik rozpocznie się drugi etap Open Bety FireFall, a wraz z nią wiele ekscytujących zmian 🙂

2013_08_24 nowe UI firefallOpen Beta w Firefall jak i innych MMO, które obecnie korzystają z tej nazwy, to nic innego jak prawie pełna wersja gry z wieloma błędami tłumaczonymi właśnie poprzez fakt, że jest to nadal Beta. Jednakże Open Beta w FireFall nie jest taka zła, owszem błędy się zdarzają, ale po ich zgłoszeniu do CS dostajemy pełna rekompensatę i sporo więcej. Ostatnio jak nie dostawałam XP za tornada przez 3 dni to w prezencie dostałam kilka boostów do XP 🙂

No nic, wracam do tematu związanego z etapem drugim open Bety w Firefall.

Obrazek powyżej przedstawia UI mapy świata jakie ma być dostępne w przyszłości w grze. Jak na nim widać dotychczasowe Melding Pockets staną się prawdziwym frontem wojennym przeciwko Chosenom i tak też niedługo będą się zwać – Fronty Wojenne (Warfronts). Naszym zadaniem będzie odepchnąć Melding w tychże miejscach za pomocą Repulsorów i zacząć powoli odbijać Ziemię. Ewentualnie odepchnięta bariera odkryje Fortecę Chosenów, którą trzeba będzie zdobyć i zniszczyć zanim Accord będzie mógł założyć tam swój przyczółek.

Zlikwidowanie Chosenów na danym terenie udostępni graczom nowe technologie, które po zbadaniu zamienić będzie można schematy, czy tez rzeczy potrzebne do craftu.

Gdy uda nam się odepchnąć i zwyciężyć Chosenów w danej strefie, to strefa ta zmieni się w pełnoprawny region takim jakim teraz jest New Eden. Ale to nie wszystko. W czasie trwania walk na tychże frontach wojennych, gracze uczestniczyć będą automatycznie w pewnego rodzaju konkursie. Te osoby które najbardziej przysłużą się w odepchnięciu Meldingu otrzymają specjalne nagrody oraz zostaną uhonorowani posągami w nowym mieście. Dodatkowo osoba, która zajmie pierwsze miejsce na danym froncie wojennym będzie miała prawo nazwać to nowe miasto.

Nie martwcie się, ekipa FireFall nie ma zamiaru otworzyć wszystkich (na razie trzech) Frontów Wojennych na raz. Wpierw odblokowany zostanie jeden, a dopiero po przeprowadzeniu testów związanych z mechaniką gry odblokowany zostanie kolejny i to gracze zdecydują który.

Ale, ale… Choseni nie będą czekać biernie i patrzeć na to jak odbijamy im Ziemię. Na pewno zobaczymy kontrofensywy i zaniedbane przez graczy regiony będziemy mogli stracić na tygodnie, czy nawet miesiące, a nie tak jak teraz na 3 godziny.

Kiedy zobaczymy pierwsze zmiany? Przewiduję, że we wtorek na kiedy to zapowiedziano kolejna aktualizację, a wraz z nią zobaczymy:

  • Event Omnicon w czasie którego, przez 5 dni (27.08 – 31.08) testować będziemy mogli nowy Battleframe Arsenal całkowicie za darmo, a zebrany na nim XP zostanie przeniesiony gdy zdecydujemy się go zakupić. Arsenal to kolejna, ale odrobinę szybsza wersja Dreadnaught, który wyposazony jest w karabin maszynowy, shotgun oraz promień cząsteczkowy zadający obrażenia obszarowe.

2013_08_24 arsenal

  • Zwiększona aktywność Chosenów, a wśród nich zobaczymy elitarne jednostki, których do tej pory nie widzieliśmy.
  • Po pokonaniu Melding Tornado otworzony zostanie portal do nowych lokacji.

2013_08_24 melding

A w oczekiwaniu na tą aktualizację wszyscy gracze mogą się cieszyć dniami z podwojoną ilością Crystite 🙂

logo double crystiteJak widać sporo się dzieje w FireFall, a zapowiada się, że będzie jeszcze ciekawiej 😀

Poprzedni artykuł[PS2] Czyżby powrót Icarus Jump Jets?
Następny artykułPodsumowanie GamesCom przez ProSiebenSat.1