W zeszłym roku SOE umożliwiło utalentowanym osobom możliwość zarabiania pieniędzy poprzez tworzenie przedmiotów do wybranych gier, w tym PlanetSide 2 oraz EQ2. Przez krótki czas po wprowadzeniu Player Studio do PlanetSide 2 gracze posiadający klienta P7S1 mogli cieszyć się przedmiotami tworzonymi przez osoby spoza SOE. Po pewnym czasie przedmioty te znikły ze sklepów w grach bez słowa wyjaśnienia. Oczywiście mogliśmy się domyślać, że chodzić mogło o rozliczenia pomiędzy wydawcą a twórcą, ale oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie było. Aż do teraz.

player-studio-logoParę dni temu, Timster, jeden z międzynarodowych Community Managerów w ProSieben, przedstawił graczom w skrócie projekt prac umożliwiających graczom z Europy zakupywanie przedmiotów wystawianych poprzez Player Studio.

Przedmioty z PS (Player Studio) wkrótce będą dostępne. Nie czuję się na tyle pewnie by podać ostateczny termin ponieważ sukces tego projektu opiera się na kilku firmach pracujących razem nad rozwiązaniem i jest to coś, nad czym nie mamy pełnej kontroli. Dodatkowo nie chcemy aby wdrożyć tego złożonego systemu bez testów. Więc zamiast podania ostatecznej daty, chciałbym przedstawić Wam harmonogram projektu i pokazać jakie zadania zostały już zrealizowane.

  1. [Zakończono] Identyfikacja problemu – usunęliśmy przedmioty PS ze sklepu ze względu na nieprawidłowości w systemie rozliczeniowym, który uniemożliwiał płacić tantiemy.
  2. [Zakończono] Plany dotyczące rozwiązania problemu – oceniliśmy różne rozwiązania i zdecydowaliśmy się na najbardziej efektywny.
  3. [W toku] Rozwój systemu płatniczego – nasz zespół pracuje z naszym działem płatności nad wdrożeniem nowych systemów kontroli sald w celu upewnienia się, że twórcy przedmiotów dla PS dostana tantiemy za każdy zakup.
  4. [W planach] Testowanie – nasz zespół QA przetestuje system za pomocą serii bardzo rygorystycznych testów. Przejście do następnego etapu będzie możliwe tylko wtedy, gdy system będzie pracował bezbłędnie.
  5. [W planach] Realizacja – nasz dział płatności zaktualizuje system płatności.
  6. [W planach] Wprowadzenie na serwery Live – aktualizacje są kompletne i przedmioty z Player Studio są dostępne w sklepie.

Nie ujawniając szczegółów ostatecznej daty mogę Was zapewnić, że projekt ten będzie zrealizowany szybciej niż niektórzy myślą. Projekt ten ma dla nas ogromną wagę, a ja postaram się aktualizować ten post w miarę realizacji.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
[3PL3] VarDenSar

Błąd w tytule.

BlackJDragon

fakt