Stali czytelnicy BabaGra.pl z pewnością wiedzą, ze moją pierwszą strzelanką była gra PlanetSide 2, potem FireFall i Defiance. Nigdy nie grałam w inne gry tego typu. Owszem, byłam zapalonym graczem od kiedy pamiętam, ale głównie były to strategie i RPG.  Ominęły mnie wszystkie najbardziej znane strzelanki w które pewnie graliście i dlatego też z okazji Czarnego Piątku, Pikiel zakupił mi w prezencie trylogię Mass Effect! Więc teraz nadrabiam braki 🙂

MassEffect 2013-12-01 16-27-15-388Nie powiem, że było łatwo. Oj nie. Na początku gra nie pozwalała mi przejść dialogu początkowego z kapitanem pięknie wywalając mnie na pulpit i pokazując różnego rodzaju błędy. Szósta próba się powiodła i mogłam w końcu wylądować na Eden Prime.

Potem Pikiel przeżywał frustracje, a ja razem z nim, kiedy usiłował mi wytłumaczyć, że muszę się chować i strzelać z 'zza winkla’…

No cóż, mam nadzieję, że się nie zniechęcę gdzieś po drodze i przejdę wszystkie trzy części. W nagrodę ma na mnie czekać podobno Borderlands, chociaż jak dzisiaj usłyszałam listę od Lamory „w jakie klasyki powinnam zagrać” to się załamałam. Gdzie ja znajdę czas na to wszystko?  😀

13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Kiniuś jeśli chcesz dostęp do borderlands 2 to udostępnie Ci mojego Steama 🙂

Simion

Koniecznie Portal i HL 😉 . Jak będziesz mieć gorszy dzień to Postal 2 koniecznie w PL wersji.

Zhar

O tak, Borderlandsy to podstawa 😀
Gra solo może być nużąca .. troszkę po jakimś czasie ale co-op w tej grze rozwala.

Ostupam

To dlatego tak mało wpisów na blogu!

TomY4nki

Kinya (Grająca Kobietko (bo babo źle brzmi)), czytam od jakiegoś czasu Twoje artykuły (od momentu zaczęcia swojej zabawy z Planetside 2) i powiem szczerze że podziwiam Cię za chęci, wytrwałość i zaangażowanie w grę/y ale przede wszystkim w utrzymanie tej strony i wszystkich związanych z nim „serwisów”.
Widzę, że Twoi znajomi próbują Cię wprowadzić w świat FPS-ów poprzez powrót do jakże pięknej ich przeszłości…, cóż i dobrze o ile to Cię nie zniechęci bo tytułów jest cała masa i nie wszystkie mogą przypaść Ci do gustu.
Ja osobiście chciałbym Ci polecić oprócz oczywiście wspomnianych już Half Live, Mass Effect pozycję która posiada dużo elementów RPG lecz nie traci nic z charakteru dobrych FPS-ów a mianowicie STALKER (jego wszystkie części a jest ich… 3). Klimat, rozległość map, dowolność poruszania się i podejmowanych decyzji, zachowania (AI) NPC-tów i pozostałe jej walory powinny sprawić Ci dużo przyjemności z grania.

Pozdrawiam.

Bocian

Tak to jest jak się gra w kilka MMO, dekada dobrych gier może przelecieć. 🙂

Balrogos

No ja sam mam w planach przejsc mass efecty

Skaramanga

e tam boredlandsy…halflajfy. portale…

Mass effect jest godny spędzonego czasu.
Polecał bym też Tribes: Zemsta za 2zł w internetach można dostać( jak bym znalazł mogę swoją kopie odesłać )
Wiedźmin też jest świetny chociaż nie strzelanka ale też świetna historia.
Gdybyś miała PS3-4 to „The last of us”

I są to gry ze świetną fabułą przy których można spędzić bez skrupułów cenne godziny życia.

Dlaczego screen z ME 3 ?!??!!?!

Skaramanga

byłem pewien że w ME1 była większa pixeloza, a tu patrz ;D

PQ

Jeśli chodzi o Stalkera to warto poczekać na jakąś promocje na Steamie. W lipcu np. był upust 75% na wszystkie 3 części.