Dawno nie logowałam się do europejskiej wersji Dragon’s Prophet wydawanej przez firmę Infernum, ale po informacji, którą właśnie przeczytałam – myślę, że ją wręcz odinstaluję. Aż mi szczęka opadła z powodu najnowszego pomysłu tego wydawcy, a z drugiej strony mam nadzieję, że żaden inny wydawca gier MMO nie wpadnie na taki pomysł. No chyba, że już wpadł, ale ja o tym nie wiem bo nie gram w takową grę…

2014_01_31 Infernum dragons prophet goldO co chodzi? Wiadomo, że wydawcy gier F2P sprzedają swoją specjalną walutę za którą to gracze mogą kupić różne unikalne przedmioty, na przykład SC przez SOE, czy Diamenty przez Infernum. Do tego jestem przyzwyczajona. Ale sprzedaż waluty z gry, czyli złota, przez wydawcę za prawdziwe pieniądze??!!

W najnowszej promocji Infernum gracze mogą zakupić 6 mln złota za jedyne 55 Euro. Oczywiście są też tańsze pakiety, jeśli nie stać Was na tą wersję.

Tłumaczenie Infernum, dlaczego zdecydowali się na sprzedaż złota jest co najmniej dziwne: bo niektórzy gracze mają problem z zarabianiem złota, aby ukrócić sprzedaż tej waluty przez „profesjonalnych” sprzedawców, czyli farmerów i ogólnie, aby uszczęśliwić graczy… No cóż, gracze nie są chyba zbyt szczęśliwi, szczególnie mając świadomość, że Infernum z pewnością liczy na niezłe zyski, a do tego promocja ta może zachwiać równowaga ekonomiczną w grze…

Ja osobiście wypisuję się z tej zabawy.

Poprzedni artykuł[PS2] Amerish – Tumas Skylance Battery
Następny artykuł[PS2] Zerg time!
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Chivas

Czym to się różni od sprzedaży Krono w EQ2? Też kupujesz za min 17.99$ a sprzedajesz za pieniądze w grze. Jak dla mnie nie ma różnicy, nikt chyba nie kupuje Krono za dolce aby grać.

kociamafia

Wirtualna inflacja.

Mniam mniam.

Skara

grając kiedyś w 4Story był taki problem, ceny skoczyły o ponad 300% po czym opuściłem gre. Płacz na forum chociaż wielki nic nie dawał.

[CKD]WolandPL