Wygląda na to, że wczoraj wieczorem serwery SOE zostały poddane atakowi DDoS, co spowodowało ich wyłączenie. Mimo iż hackerzy poinformowali, że ich celem były tylko serwery PlanetSide 2, to atak ten spowodował wyłączenie praktycznie wszystkich serwerów SOE.

Za atak odpowiedzialny jest hacker, czy tez grupa hackerów ukrywająca się pod nickiem DERP, która to parę dni temu uprzykrzyła życie pewnemu streamerowi zdradzając jego dane, wyłączając serwery każdej gry do jakiej próbował się zalogować, czy nawet nasyłając na niego policję.

Chyba nigdy się nie dowiemy na ile prawdziwe są twierdzenia DERP o ataku na serwery SOE…

No cóż, „dzięki” temu atakowi double XP w PlanetSide 2 zostało wydłużone do 3 stycznia 8:59 rano czasu polskiego.

13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Simion

Ale między 1 a 4 nie było duble XP 😛 . Ze znajomym zarywaliśmy nockę żeby skorzystać z ostatniej szansy polowania na bałwany.
No i znowu przepadło mi parę godzin boosta (zawsze coś się dzieje jak jakiegoś uruchomię X) )… W odpowiedzi dlaczego znowu jestem okradany z czasu na booście support P7 odpisał mi, że to jest zgodne z regulaminem i mogą wyłączać sobie serwery kiedy chcą, a oni mi nie muszą refundować boostów X) . Trochę przegięli, piszę dzisiaj do SOE w stanach.

PanMlody

hahav wszyscy tak na ten atak narzekali na ich tweeterze a teraz pewnie dziękują bo mają dodatkowy dzień XP 😀

RachitynowyJoe

nie chce już double expa. Dosyć farmienia, chce normalnie pograć…

Balrogos

Nareszcie dobra wiadomosc, hakerzy to nic innego jak internetowy wymiar sprawiedliwosci, którego brakuje.

[CKD]WolandPL

A ja nie znoszę hakerów. Według mnie to grupa – to trzeba im przyznać – utalentowanych ludzi, jednakże obdarzona straszliwie przerośniętym ego i lubiąca być w centrum uwagi. Gdybym miał konsolę PS3 to nie podobałoby mi się, że wykradziono moje dane karty kredytowej. Gdy jestem graczem Planetside, nie podoba mi się że serwery zostały zaatakowane – i natychmiastowo wolę zmienić dane dostępowe do konta.

Trolling czy nie – ma swoje granice.

Balrogos

Czyli według ciebie policja i sądy to też trolling? to nie jest zabawa małych dzieci tylko zasłużona kara.

kociamafia

Kara za nerf prowlera? 😀

Skara

ale potem magrider dostal takiego bufa ze teraz reszta placze ;]
A temu bidulce nie oddali certow za prowlera

Pudzian93

Spokojnie bez kłótni 😀 jak dawno temu to było 😀 GU02 a wy dalej to rozpamiętujecie, Kinya dobrze mówi to tylko gra i trzeba wrzucić na luz a nie przy kolejnej nadarzającej się okazji znów wracać do tematu który ma prawie rok 😀

Balrogos

Piszę po raz któryś tam NERF OKEJ nie ma sprawy ale oddajcie moje CERTY. Kinia bo to jest prawdziwe życie jestem klientem firmy SOE i używam produktu PlanetSide 2 i chce żeby mnie szanowano tak jak klienta kazdej innej usługi. Poswiecilem sporo czasu aby rozwinac harasshera i prowlera i tylko i wylacznie czego chce to moje certy!

Skara

Przecież magrider może wjechać wszędzie, gdybym umiał robić zdjęcia w tej grze. Nie mam pojęcia co było przed gu2 ale napewno magrider zły nie jest. Nie raz widziałem je na landpadach medium outpost’ow a w internecie napewno i znajdzie sie screen takiego cacuszka na biolabie…