Od długiego czasu opłacając subskrypcję karta kredytową (tzw. recurring) w jakiejkolwiek grze SOE otrzymujemy w nagrodę 500 SC do wydania. SC to tak naprawdę dostępne jest na całe konto więc możemy je wydać w jakiejkolwiek innej grze SOE. No cóż, lutego 2014 bonus za opłacanie subskrypcji ulegnie zmianie.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na wszystkich forach gier należących do SOE (EQ2, PlanetSide2, DCUO) od 3-go lutego 2014 zamiast 500SC gracz będzie mógł wybrać jedną rzecz z MarketPlace (Depot) do wartości 2000SC. Do wyboru będzie większość dostępnych rzeczy włączając te z Player Studio, chociaż mogą być jakieś wyjątki.

Bonusowa rzecz dostępna jest tylko w danym miesiącu, to znaczy, że każdego miesiąca musimy ją wybrać, bo bonusy te nie będą się kumulować.

Skąd ta zmiana? Z pewnością duże znaczenie ma fakt, że w marcu zobaczymy EQNext Landmark na którym SOE na pewno musi zarobić. Fakt, że gracze opłacając subskrypcje w innych grach SOE mają do wydania co miesiąc 500SC w dowolnej grze SOE z pewnością przestał się podobać osobom decyzyjnym. Jakby nie patrzeć opłacając roczna subskrypcję za jakąkolwiek grę SOE, które wynoszą teraz około 119$ gracz otrzymuje 6000SC do wydania (60$).

Nie wiem, czy subskrybenci P7S1 także otrzymują 500SC co miesiąc, ale jeśli tak, to z pewnością można spodziewać się podobnej zmiany.

10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skara

prozjeben też dostawało subkrypcje

Bocian

No nie wiem, mieszane uczucia co do tego mam.

Simion

A przypadkiem każda zmiana umowy abonenckiej (a szczególnie tak drastyczna) nie wiąże się z możliwością jej przedwczesnego zerwania? Przecież prawo też obowiązuje przy umowach internetowych.

Wichura

Widać, że chodzi o rozwój Player Studio, szczególnie pod kątem EQnexta, gdzie należy się spodziewać wielkiego rozkwitu tego systemu. SOE musi odpalać twórcom tantiemy i w sumie nie dziwne, że nie chcą tak jak Kinya pisze – dawać zwrotu w SC, w wysokości połowy wpłaconego abonamentu. Póki ludzie kupowali głownie duperele, które i tak należały do SOE to było ok, służyło to tylko podnoszeniu sprzedaży, czegoś co i tak należało do SOE, ale jak masowo zaczną wydawać SC na rzeczy, od których SOE będzie musiało odpalać 40% w prawdziwych dolarach to wiadomo już, że można zapomnieć o „darmowych SC” we wszelkich formach.

Po prostu, od momentu kiedy na SC oficjalnie korzysta ktoś więcej niż tylko SOE, SC staje się rzeczywiście walutą, a nie tylko marketingową strategią naciągania ludzi na dodatkowe mikrotransakcje.

Balrogos

Czuje kolejnego DDoSa

Bocian

To zmień pieluchę.

Balrogos

I tak większość już ma praktycznie wszystko co chcieli z depo a teraz na siłe będą ludziom wpychać i na bank stracą pewną część sub subskrybentów no bo co z tego jak mogą zdobyć przedmiot do 2k SC skoro w sklepie żadgo pokazuje sie coś nowego kiedy dodali ostatnio jakieś nowe bronie czy inne użytki no włąsnie bardzo dawno temu no bo po co kupywąc te brzydkie helmy z player studio np.

Bocian

Jak dadzą słownik w depot to sobie kup, bo egzamin gimnazjalny już niedługo.

[CKD]WolandPL

Przydałoby się więcej opcji płatności – z chęcią kupiłbym premium poprzez MoneyBookers, gdyż karty kredytowej w tym momencie nie posiadam (bo nie potrzebuję, a nie będę dla jakiejś tam gry jej zakładał). Zamiast tego wprowadzają zmiany w czymś, co zdaje się do tej pory działało bez zarzutu…