Zgodnie z ostatnia wiadomością zamieszczona przez najnowszego ulubieńca Ameryki i graczy, czyli prezydenta SOE, Johna Smedleya, także Krono i karty pre-paid za pomocą których opłacane są abonamenty w grach będą oferować graczom te same bonusy co abonament opłacany kartą kredytową.

Krono

Po wprowadzeniu zapowiedzianych zmian w abonamencie, opłacenie konta za jakąkolwiek grę SOE przy pomocy karty pre-paid lub Krono, które można kupić za waluty w niektórych grach, oznacza, że gracz otrzyma:

 • konto All Access do wszystkich gier wydawanych przez SOE
 • 500SC do wydania o ile nie zapomnimy je /claim’nąć

Gracze DC Universe Onlline z opłaconym ‚dożywotnim’ abonamentem (lifetime) również zyskają dostęp All Access do wszystkiech gier SOE. Na obecną chwilę jednak, nie wiadomo czy będą otrzymywać 500SC co miesiąc – osobiście – nie sądzę.

Nie wiem także jeszcze nic o kontach opłaconych kartami SC czy też Krono na wiele miesięcy, czy nawet lat do przodu. Pytanie zadałam i mam nadzieje, że Smedley mi odpowie.

Więc co teraz? Jeśli macie i używacie Krono, to wstrzymajcie się z opłacaniem swojego konta ‚na zapas’. Lepiej opłacać z miesiąca na miesiąc, aż zostanie wprowadzona zmiana.

No i co Wy o tym myślicie? Dobra zmiana, czy jednak wolelibyście tak jak było (i jest) dotychczas, czyli opłacanie karta kredytową (recurring) daje 500SC, a karty SC i Krono daje tylko dostęp na poziomie „Gold”?

15 KOMENTARZE

 1. Na nasze to raczej prezesa, a nie prezydenta. Co do samej zmiany to w mojej opinii „To nie ma prawa działać… toż to nie będzie im się opłacać :P”

 2. Niewątpliwie straszna dewaluacja abonamentu się zapowiada. Wiadomo co w ogóle abonament ma dawać w EQnext? Wygląda tak jakby miał naprawdę niewiele zmieniać, bo głównym źródłem dochodu będzie item shop i Player Studio. Może po prostu chodzi o to, że abonament rzeczywiście będzie dawał w kolejnych, nowszych grach, jedynie bonusy, a nie będzie się wiązał ze znoszeniem ograniczeń jak to było do chwili obecnej.

  Nie wiedziałem nawet, że w DCUO mieli lifetime. Wiadomo co trzeba było zrobić, żeby go mieć?

  Oczywiście zmiana wygląda fajnie, ale jeśli SOE przełoży sposób zarabiania w jeszcze większym stopniu na item shop i SC, żeby sobie odbić, to i tak pojawi się spora grupa ludzi (niekoniecznie fanów SOE), która zacznie narzekać, że po co w grach f2p z item shopem abonament jeszcze. Dla osób, które nie są weteranami w kontaktach z SOE już teraz okazało się to zaskakujące http://babagra.pl/forum/viewtopic.php?id=1209

  Największy pozytyw to widzę w tym, że będzie można pograć w starsze gry bez ograniczeń i farmienia Krono od nowa, w każdej z osobna. Tylko co to oznacza? Łatwiejsze wycieczki do Vanguarda? Będzie ze 100 osób więcej na serwerze, po tej zmianie? 😉

 3. Myślę, że SOE widzi problem z nowymi grami i przekonaniem do nich starych klientów. Barierą jest opłacanie wysokiego obecnie AllAccess lub zabawa z ograniczeniami. W ten sposób dają możliwość łatwiejszego przeskoczenia do innych nowych produkcji.

  Zastanawia mnie jeszcze ten claim na 500sc. Niestety nie doczytałem chyba dokładnie, ale nie pamiętam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy ten claim będzie jeden na wszystkie gry czy w każdej oddzielnie?

  • @Ida77 Jeden na wszystkie gry – dokładnie tak jak działa SC, bez względu na to gdzie kupisz przypisane jest do konta więc wydac mozesz w którejkolwiek grze chcesz.

 4. Czas zacząć grać w EQ2 😛 . Coś powinienem wiedzieć na początek? Będę tam grać tylko dla Krono 😛 .

 5. Tylko tyle, że łatwiej zarobić na abonament robiąc cokolwiek, niż grać tylko dla Krono. Na farmie Krono i SC w EQ2 dorobili się tylko weterani gry i to tacy bardziej hardcorowi.

 6. W sumie moje wszystkie benefity, a raczej jestem powyżej przeciętnej nie odpowiadają nawet jednej minimalnej (ustawowej) pensji w naszym kraju, więc chyba inaczej tego ująć nie można. 😉 inaczej już bym pewnie z tego żył.

 7. Wiecie co, to tak jak ja bym wam pisał o sensie ataków na raid bossy i poszukiwań boxów w L2… Chce sam sprawdzić jak to wygląda, jak to się ma do waluty w grze, ile jest ofert, jak najłatwiej wyfarmić kasę, itd. Tekst w stylu „lepiej kup za prawdziwą kasę” nie pomaga.

 8. Albo masz super smykałkę do handlu i zarabiasz na brokerze, albo musisz farmic platynki godzinami… co się przekłada na to że musisz mieć masę czasu i wymaksowaną postać… na której zrobienie również będziesz potrzebował czasu…
  Reasumując godzina najgorszej i najsłabiej opłacanej pracy w rzeczywistości da Ci więcej niż godzina farmy w eq2 (po przeliczeniu na złotówki) – to chcieliśmy powiedzieć.
  Zrobisz oczywiście jak uważasz, jednak jak Wichura zauważył, tylko nieliczni i dobrze obcykani z grą tak na prawdę dorabiają się na farmieniu krono. Więc wybacz szczerość, ale raczej ciężko pokładać wiarę w to, że wyskoczysz ponad przeciętność i będziesz „sam” farmił krono i to bez dogłębnej znajomości gry. Choć może wszystkich zaskoczysz i dasz radę… nie znam Cię więc wszystko możliwe.

  PS. Żeby była jasność… ja wolałem zapłacić mimo tego że Wichura nie raz i nie dwa, pomagał mi farmić platynki… sam bym się jednak tego nie podjął mimo ze z doskoku gram w eq2 od 2007 czy 2006 r.

  • Tia… Sprawdzałam ceny na brokerze dzisiaj i Krono jest od 1300-1500 platyn najtańsze na wszystkich serwerach EQ2.
   Po wszystkich zmianach jakie wprowdzili z platynami, a szczegolnie w starych zonach rajdowych gdzie wlasnie farmilo się kasę, jest dosc cięzko.
   Trzeba miec dobrze ubrana postać – to podstawa. Potem mozna kombinować 🙂

 9. I tak was nie czaje X) . Zamiast się cieszyć ze pojawi się nowy potencjalny gracz na party to piszecie że nawet nie ma sensu zaczynać X) . Tak, Krono to mój główny cel, ale one nie wyklucza też zwykłej gry. Ech… chyba jednak lepiej sobie poczekać na obydwie kontynuacje Lineage.

  • @Simion My zawsze słuzymy radą, ale wpierw od czegos zacznij. Wielu z nas dawało nawet Krono nowym graczom na starcie zeby mieli lepiej, latwiej i aby się logowali do gry, ale niestety – większość wymiękła na ok. 30 lvl 😀
   Możesz sie zalogować, podpytac, na pewno ci podpowiemy, ale poki nie wbijesz co najmniej 80 lvl to będziemy cię traktować z „pewną doza niepewności”. Sorki – lata doświadczeń 😀

 10. Pytasz o linki do poradników na stronie, która świeci się od nich niczym choinka…
  Tak ciężko wejść na forum? Jest tam dział EQ2, a w nim przynajmniej kilkanaście tematów z podobnymi do Twoich pytaniami (btw co istotne zadawanymi również w podobny sposób). Niestety nie kojarzę, aby którykolwiek z autorów grał dalej, więc może chodzi o to, że mamy już dość przewijania pup?

  P.S. EQ2, na poziomie na którym zarabiasz na Krono, nie jest grą dla leniwych, dlatego nie daję Ci linka, potraktuj to jako wczesny odsiew. 😉

Comments are closed.