Sezon świąteczno-nowo-roczno-urlopowy został zakończony i ekipa PlanetSide 2 wróciła do pracy, a wraz z nią informacje na temat tego nad czym pracują developerzy.

planetside 2 _logo 2

Zgodnie z najnowszą informacja zamieszczona przez Higbiego na forum PlanetSide 2, już w następna środę spodziewać się możemy aktualizacji gry. Co ciekawe, to zapowiedź iż od tego momentu aktualizacje okazywać się będą w cyklu cotygodniowym.

Co to oznacza?
Na początek, oznacza to, że będziemy szybciej reagować na różnego rodzaju błędy i kwestie związane z balansem gry bez konieczności polegania tak bardzo na Hotfixach. Będziemy mogli także częściej i bardziej konsekwentnie wprowadzać nowe treści do gry. Każda indywidualna aktualizacja będzie mniejsza ale bardziej skoncentrowana, z mniejsza ilością elementów, które mogą powodować błędy i przez to mamy nadzieję, że znacznie zmniejszymy liczbę błędów pojawiających się wraz z aktualizacjami.Nie znaczy to, że nie pracujemy nad większymi elementami gry, pracujemy i będziemy je wprowadzać także korzystając z cotygodniowego harmonogramu jeśli będą już gotowe. W ramach tej zmiany, będziemy także aktualizować serwer testowy znacznie częściej, a co za tym idzie przeprowadzać więcej testowych walk […].

Ostatnia uwaga – pierwsze kilka aktualizacji będzie znacząco mniejszych niż te w okresie późniejszym, ciągle zbieramy się po sezonie zimowych wakacji i musimy przyzwyczaić się do nowo wprowadzonych zmian w procesie tworzenia gry.

Mamy naprawdę wspaniałe plany i treści gry, które pojawią się w 2014 roku i nie możemy się doczekać aby móc Wam je dostarczyć. To będzie niesamowity rok  dla PlanetSide 2.

A co Wy myślicie o cotygodniowych aktualizacjach w grze? Ja osobiście mam nadzieję, że aktualizacje te, szczególnie te pierwsze, nie będą wprowadzać tylko nowych rzeczy do sklepu Depot…

Poprzedni artykułJedna opłata za wszystkie gry na PC i powraca 500 SC
Następny artykuł[SOE] Krono i karty pre-paid dadzą graczom All Access!
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bocian

Miło by było zobaczyć jakiś nowy content po pół roku czekania. ^^

Pytlong

Depot srepot….ja chcę nowe bronie

RachitynowyJoe

Pożyjemy, zobaczymy. Jakoś nie wierze w jakość tych zmian. Jak podkreślam, zmiana statystyk broni to pare liczb i nie jest to bynajmniej żaden update, nie wymaga pracy wogóle poza prostą matematycznymi równaniami.

Liczy się tylko wprowadzanie nowych modeli, a o tym jakoś cicho na testowym. Hossin też nie rozbudował swoich granic poza piecykowaty okrąg

Skara

na mikołaja się wyrobią

Bocian

Wprowadzenie nowej broni od podstaw zajmuje 3 miesiące. 🙂

PanMłody

„po sezonie zimowych wakacji” – bo przecież nie świąt bożego narodzenia, jeszcze by się genderzyści po obrażali 😛

Nadchodzi era bugów w Planetside, coś czuję że w pierwszej połowie roku narobią tyle że w drugiej będą powtarzać OMFG 😀

Ameba

Jeśli będą zmiany co tydzień, to jeden dzień w tygodniu odpadnie na poprawki i bugi, wolałbym porządną zmianę raz na miesiąc. No i przede wszystkim nowe bronie dla pojazdów, bo w piechocie i tak wszystkie są bardzo podobne i jest ich dużo. O rozbudowę prosi się też klasa inżyniera.

Simion

Pewnie znowu coś skopią 😛 .

BlackJDragon

Skara mistrz 😀

Wompierz

Ciekawe po jakim czasie zrezygnują z cotygodniowych patchy.