Drugi czwartek każdego miesiąca to ten dzień kiedy Matt Higby oraz Tramell Isaac prowadzą swój zwariowany program, w którym to podsumowują rzeczy, które się wydarzyły, jak i zapowiadają to co ma się wydarzyć w najbliższym czasie.

Oto w skrócie co się wydarzyło w czasie tego programu.

Od poczatku tego roku developerzy PlanetSide 2 aktualizują serwery co tydzień i zgodnie ze słowami Higbiego oto krótki system prezentujący jakich aktualizacji można spodziewać się w lutym oraz kolejnych miesiącach:

  • I tydzień – aktualizacja związana z Depot (nowe przedmioty, itd)
  • II tydzień – aktualizacje związane z walką  (czyli nowe bronie i zmiany związane z Infiltratorem w lutym);
  • III tydzień – zmiany związane ze światem (w lutym zobaczymy Amerish);
  • IV tydzień – aktualizacje systemowe, techniczne, itd.

Jeśli chodzi o ostatnią aktualizację, to frakcyjne karabiny snajperskie dla Infiltratorów nie trafiły na serwery Live ponieważ developerzy ciągle pracują nad ich unikalnymi efektami oraz animacjami. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że trafią na serwery Live w przyszłym tygodniu.

Dlaczego reckon dron nie Został wprowadzony? Dwa – trzy tygodnie przed wprowadzeniem aktualizacji, developerzy wiedzą już co faktycznie zmieści się w takiej aktualizacji, a co nie za bardzo. Dron był często dyskutowany przez developerów, także w koncepcji jako artykuł zużywający się (konsumpcyjny), podobnie do przedmiotu za pomocą którego będzie można podnieść martwego gracza. Właśnie dlatego wstrzymano się z wprowadzeniem drona, gdyż developerzy zastanawiają się, czy nie zrobić go właśnie materiałem konsumpcyjnym – jedno użycie  i się zużywa, zamiast przedmiotu dostępnego tylko dla jednej klasy.

Jeśli chodzi o WDS, to spodziewać się możemy jeszcze kilku zmian i prawdopodobnie jeszcze jednego pre-season aby upewnić, że wszystko działa jak należy. Dopiero kiedy developerzy upewnią się, że wszystko działa jak należy, zobaczymy prawidłowy sezon z nagrodami.

Do studia zawitał także Clint Worley, producent PlanetSide 2 na na Playstation 4. Już kilka dni temu Arclegger pokazał, iż developerzy mają szansę pograć w tą grę na PS4, ale Clint oficjalnie potwierdził tą informację: czynny jest już serwer testowy dla PS4 do którego maja dostęp developerzy. Gracze dostaną dostęp dokładnie taką samą grę jak gracze w PC, a do tego developerzy rozważają wprowadzenie PlanetSide 2 na PS Vita. Niedługo powinniśmy także zobaczyć także nowy zwiastun, w którym być może podana zostanie data o ile marketing wyrazi zgodę…

Od dwóch miesiecy T_Ray pracował nad sekretnym projektem (od 0:20 do 0:23 ), który został ujawniony w trakcie programu. Oto jak wyglądać będzie jego samochód po zakończeniu projektu:

2014_02_13 samochod trayJak zwykle zobaczyć mogliśmy wiele filmów oraz prac stworzonych przez graczy, jak i kolejną tajemniczą kuszę, tym razem VS…

2014_02_13 Command Center VS crossbowOprócz tego, kilka tematów RoadMap zostało zaktualizowanych więc zapraszam do ich komentowania:

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PanMłody

nie mówili kiedy 3 część OMFG ? Czyżby już zapomnieli że zakończyli operacje w 2/3 ? 😀

Simion

PlayStation a nie Playstation!

bart297

Panie Młody, a czy przypadkiem 3 część OMFG miała być wprowadzona wraz z revampem Amerish…? 🙂