W dniu dzisiejszym wszystkie serwery PlanetSide 2 zostaną wyłączone o godzinie 15-tej czasu polskiego calem wprowadzenia Hotfixu. Przewidywany czas – 90 minut.

hotfixCałe notki znajdziecie na forum, a poniżej zamieszczam najważniejsze zmiany.

  • Crash strefy z powodu błędu związanego z pojazdami (nadal pracujemy nad pozostałymi przyczynami).
  • Usunięto błędny wpis w drzewku certyfikacyjnym, który powodował utratę 1000 Certów gdy został wybrany (utracone punkty Cert zostaną zrefundowane w przyszłym tygodniu).
  • Poprawka dla małej ilości graczy, którym brakuje niektórych efektów.
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rachitynowy

Jesli jest niechlujstwo to jest i hotfix :D. Oni naprawde musza miec presje bo widac u nich pomylki. Kto wymusil na nich te cotygodniowe update’y?

Bortasz

http://www.youtube.com/watch?v=rDjrOaoHz9s Według mnie to ich najlepsza decyzja.

Simion

Tylko pozostaje pytanie jak szybko wypalą pracowników. 5 dni roboczych na zrobienie czegoś to naprawdę mało.

Gdzie te czasy gdy gry nie miały update lub jeden na ruski rok, a gracze i tak byli zadowoleni? Nie sztuka wydać byle […] jaki produkt i co chwile go poprawiać, a wydać jeden dobry, który nie potrzebuje poprawek.

T4NK fright1

Szkoda, że w szkole nikt ich nie uczył na geografii o strefach czasowych w USA noc (nikomu pewnie tak to nie przeszkadza ten hotfix) a u nas 15:00 XDDDDDDDDDDDD

SOE & PlanetSide 2 [*]

RachitynowyJoe

rozumiem idee fail faster, nie tylko game industry ją ma. Ale jest różnica między poprawnym wyciągeniem wniosków z większą szybkością, a morderczym tempem developerskim.
Wystarczy spojrzeć na to co mają zaplanowane na luty. Zostały im tylko 3 środy na:
-Misje
-revamp infiltratora
-Revamp Amerish
-Ekran śmierci
-klient x64
-wiele małych pierdół

To tempo zabije developerów i co gorsza sprawi, że kod będzie niechlujny. Będzie kolejny hotfix nad którym trzeba przecież pracować przesuwając zasoby z nowych rzeczy. Spowoduje to obsuwy też.

Dodaj do tego WDS i konieczność trzymania nad nim pieczy to wogóle będzie hardcore. Informatyk też człowiek i zwiększenie ilosci kawy nie daje większej efektywności. No chyba, że cały czas było u nich lewarstwo i ściemnianie i dopiero teraz ktoś w pełni wykorzysta zasoby tam leżące

RachitynowyJoe

No nadal jest na luty zaplanowany. Opóźnienia będą na pewno 😀

Wompierz

Testy? Po co im testy? Hotfixy były odkąd pamiętam, niezależnie od tego czy patch był wprowadzany co tydzień czy po kilku miesiącach. Wyłączenie serwera na 3 dni, mimo że patch był na testowym. Od cholery błędów czy problemy z logowaniem. Więc pytam się, po co im PTS?