Muszę powiedzieć, że organizując Polski wieczór na serwerze Cobalt nie spodziewałam się takiej ilości zainteresowanych – ponad 90 osób, dwa plutony! Podziękowania za organizację należą się Bocianowi, Rachitynowi oraz pozostałym osobom z Największego Polskiego Outfitu [PL13].

PlanetSide2 2014-04-03 MultiSerwer 7Chyba nikt z nas się nie spodziewał takiej ilości uczestników przez co wkradło nieco zamieszania organizacyjnego, za co najmocniej przepraszam uczestników. Było to pierwsze wydarzenie tego typu i miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Oprócz [PL13] w wydarzeniu tym uczestniczyli poza tym:

PlanetSide2 2014-04-03 MultiSerwer 1Pierwszy plan zakładał, że spotkamy się na Esamir, ale niestety na pół godziny przed startem eventu rozpoczął się najgorszy z możliwych alertów – o Indar, co spowodowało, że Esamir i Amerish wyludniły się. Oczywiście mogliśmy tam pozostać, ale na prawdę byłby to ghost-capping placówek, a chyba nie po to się spotykaliśmy. Powiem szczerze, że bardzo pasowałoby aby zostały wprowadzone surowce i blokady kontynentów, bo z pewnością spowodowałoby to, że mielibyśmy o wiele więcej taktycznych walk.

Pierwsza część wieczoru poświęcona była walkom „na poważnie”. Prowadzone były dwa plutony dowodzone przez Bociana i RachitynowegoJoe. Ja osobiście była w plutonie Rachitynowego w którym było sporo śmiechu, szczególnie jak na początku dostaliśmy baty pod Quartz Ridge. Trochę było skakania po Indar aby bronic i zdobywać poszczególne placówki, a sam wieczór zakończyliśmy wielką zwycięską bitwą o tą samą placówkę co na poczatku zabawy oraz zrzutem z Galaxy nad Nott Amp Station.

PlanetSide2 2014-04-03 MultiSerwer 4Po zakończeniu „poważnej” części przyszedł czas na ta mniej poważną czyli wyścigi Harasserów wokół Esamir oraz walka na noże na latających Galaxy. Wyścig Harasserów nie dość, że był na czas to jeszcze na orientację w terenie oraz unikanie wrogich mysliwców, których było pełno. Ogólnie mnóstwo zabawy i większośc osób zakończyło wieczór z zablokowanym sprzętem z powodu walki na noże 🙂

PlanetSide2 2014-04-03 MultiSerwer 6Na sam koniec wydarzenia odbyło się losowanie nagrody dla uczestników obecnych w trakcie losowania –  Krono lub pudełko PlanetSide 2 do wyboru. Wygrał Polegeist, któremu serdecznie gratuluję 😀

Podsumowując. Wydaje mi się, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że było to pierwsze wydarzenie tego typu, a wiele osób sądziło, że się nie uda coś takiego zorganizować i nikt się nie zaloguje. Owszem, należy dopracować kilka szczegółów organizacyjnych przed kolejnym takim eventem, ale sztuką jest aby uczyć się na błędach i wyciągać wnioski na przyszłość.

Być może za dziesiątym razem gdy będziemy organizować podobne wydarzenie wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i będziemy mogli ściśle trzymać się planu. Natomiast na obecna chwilę osoby, które chciały przyjść pomarudzić – znalazły powody. Osoby, które po prostu chciały zobaczyć jak to jest pograć z innymi Polakami i pobawić się przy tym – myślę, że się nie rozczarowały.

Mam taki apel do osób, którym się nie podobało to wydarzenie aby w dyskusji na ten temat podzielili się swoimi odczuciami, co było źle, co było dobrze i jak możemy to ulepszyć w przyszłości. Zachęcam również te osoby to organizacji takowego eventu, bo naprawdę nie jest to takie łatwe jak się wydaje.

Jeszcze raz podziękowania dla Bociana i Rachityna za dowodzenie – to naprawdę nie jest takie proste organizować zajęcie dla 90 osób, szczególnie gdy NC miało tak wielka przewagę na każdym kontynencie…

Dziękuję serdecznie za przybycie i zapraszam inne outfity do organizacji podobnego wydarzenia – oczywiście według Waszych zasad 😀

Poprzedni artykuł[PS2] To już dzisiaj!
Następny artykuł[PS2] Korespondent wojenny w akcji, odc.7
15 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pytlong

Rachityn ma bardziej głos przedszkolanki niż generała dywizji xD Jakby się czasem wydarł to byłby większy posłuch 😉

bartosz277

dla serweru woodman też będzie robiony ewent w przyszłości? Też przydało by się napisać petycję do PS2, że by wprowadzili możliwość dowolnego zmiany serwera, bez zakładania nowego konta. chociaż jedną dobrą rzecz by wprowadziła aktualizacja 🙂

RachitynowyJoe

„Głos przedszkolanki” profanie. To jest piękny baryton rodem z Olimpu. 😀

I tak się składa, że kolejny będzie właśnie na Woodmanie 😀

Hideo

Mi osobiście podobało się bardzo;-) Co więcej – gwarantuje wam że przy następnej okazji będzie nas więcej, i to znacznie więcej. Zabawa była przednia… Jak zacznie się pokazywać ze cztery plutony to będzie możliwe robienie naprawdę spektakularnych akcji w stylu „MOOAARRRR ZERRGGGG” czy nalotu Galaxy-kamikaze… Oj, będą robić w porcięta;-))))

Semilin

Jeden z najbardziej lol momentów był podczas wyścigu Haraserow – cyt. ”o ***** Lighting” koniec cytatu – a tam zamiast 1 Lightinga cala masa TR atakująca bazę, że o Migride-rze który na środku lodowego pustkowia siedział sobie i próbował nas ubić jak go mijaliśmy nie wspomnę.
Ogólnie świetnie się bawiłem ataki na bazy były szybkie a broniący ich nieźle zdziwieni 🙂

Hideo

Kierowca tego magburgera to jak zobaczył 40 harraserów pędzących na niego to na początku nie wiedział gdzie dać nogę, ale jak się zorientował że go olewamy i jedziemy się ścigać to próbował nas rozwalać;-) Lepszą zabawę mieli TR-owcy w libkach pod ich warpgate;-))) Też na początku nie wiedzieli co się dzieje, a potem to było już polowanie na indyki;-)))

Zbrojny

mam nadzieje ze nastepnym razem praca pozwoli mi na to zeby z wami zagrać, nie gadalem jeszcze z moimi ludzmi, ktoś był z ceres?

funkykovalPL

Dziękuję wszystkim za zabawę. Cieszę się, że udało nam się zebrać tyle osób w jednym miejscu. Do zobaczenia na Woodmanie. 🙂

karb

Bylem ja /nie znasz/ czyli denat, od prostakow jeszcze Shuma i chyba Kropel przez moment. Ja akurat szybko się zwinalem bo mnie te śmieszne niebieskie szeleszczace dresy n-sikowe piły w ściągaczach. A tak serio nie lubie zergingu. Mnie akutat najbardziej przeszkadzało że konto na cobalcie nie zrobione, br1, do czołgu nikt na gunnera nie wziął, sami znajomi sie brali. Zostawało siedzieć w sundku na 12 fotelu

BlackJDragon

zabrakło plutonu vanguardów 🙂

fengshu

szkoda że wybrana pora mi nie pasowała ze względu na pracę;/ mam nadzieje że następnym razem dołączę do eventu 🙂

Zbrojny

zaraz do was wpadne na ts i pogadam jak to wyglądało.

RachitynowyJoe

Dokładnie. Nikt nie miał doświadczenia w takim evencie i nawet jeśli nie spodobało się warto dać jakieś wskazówki co ulepszyć co zmienić. 😀

Zbrojny

wydaje mi sie ze akurat problem posiadania br1 na poczatku jest nie mozliwy do rozwiązania 🙂 jednak udostepnianie miejsc strzeleckich dla czlonkow eventu ale nie znanych ma swoje dwie strony, jedna taka ze znajoma osoba ma kontakt z szoferem i pewnie siedza na jednym ts przez co beda efektywniejsi. natomiast na evencie chodzi jednak o fajna zabawe a udostepnianie miejsc czlonkom eventu jest poprostu spoko.