Jak co tydzień, także i dzisiaj w nocy czasu polskiego, fani Landmarka mieli okazję obejrzeć na kanale Twitch.tv kolejny odcinek specjalnego programu dedykowanego tej grze: Landmark Live.

Oto najważniejsze informacje zawarte w tym programie.

W przyszłym tygodniu gracze zobaczą kolejna aktualizację, a w niej między innymi:

  • nowe wersje istniejących już w grze metali;
  • okno czatu nie będzie zmieniało już położenia;
  • nowe narzędzie do wygładzania.

Jeśli chodzi o wprowadzenie długo oczekiwanych jaskini to Dave „SmokeJumper” Georgeson poinformował fanów iż ekipa Landmarka znalazła rozwiązanie i ewentualne kasowanie działek (wipe) dotknie tylko kilku osób, których działki znajdują się w miejscach gdzie mają być wejścia do jaskini. Niestety, na obecna chwilę developerzy nie mogą podać, które konkretnie działki zostaną usunięte. Gdyby to spotkało wasza działkę to nie martwcie się, gdyż Wasza praca zostanie zachowana jako projekt, a wszystkie surowce zostaną Wam zwrócone.

Ciekawostka jest także informacja o planowanym ulepszeniu zachowywania projektów (template). Już niedługo gracze będą mogli zachować całą działkę w pamięci i w momencie wykasowania działki, będzie można od razu postawić nową wraz zabudowaniami, które na niej były.

Developerzy przygotowują także dokument, w którym wytłumaczone zostaną wszelkie wymyślone dotychczas przez developerów i graczy możliwości tworzenia różnych kształtów poprzez stosowanie takich typów voxeli jak: putty-voxel, anty-voxel, mikro-voxel, itd.

W odcinku tym podano także zwycięzcę w rywalizacji, nad którym stylem rasowym gracze Landmarka powinni zacząć pracować w pierwszej kolejności. Wygrały Mroczne Elfy. Na forum gracze Landmarka mogą znaleźć dział zatytułowany WorkShop, w którym można już dyskutować na temat tego stylu. To nie jest konkurs – to po prostu wspólne tworzenie wyglądu Norrath.

Pamiętacie konkurs: Zbuduj Landmark? Otóż jak na razie do finału trafiło ponad 7o prac i wszystkie one znajdą się w grze, jako miejsca gdzie gracze będą mogli się spotkać. W dzisiejszym programie zaprezentowanojednakże tylko 19 z nich i muszę powiedzieć, że wyglądają rewelacyjnie. W kolejnych odcinkach Landmark Live poznamy kolejnych zwycięzców.

Poniżej kilka prac, które spodobały mi się najbardziej. Screenshoty wszystkich 19 prac będziecie mogli znaleźć na oficjalnym forum. I pytanie – czy wśród zwycięzców znalazła się praca polskiego gracza?

2014_05_28_Landmark_live_konkurs_1 2014_05_28_Landmark_live_konkurs_2 2014_05_28_Landmark_live_konkurs_3 2014_05_28_Landmark_live_konkurs_4 2014_05_28_Landmark_live_konkurs_5 2014_05_28_Landmark_live_konkurs_6 2014_05_28_Landmark_live_konkurs_7

2014_05_28_Landmark_live_konkurs_8

Poprzedni artykułTTK w PlanetSide 2
Następny artykułSmedley pyta o błędy w PlanetSide 2