Dwa tygodnie temu, podczas programu „Higby Pls”, mieliśmy okazję obejrzeć dwa screenshoty przedstawiające prototypy nowych wysp bojowych nad którymi developerzy PlanetSide 2 rozpoczęli prace.

Jeden z tych screenshotów przedstawiał miasto, natomiast na drugim widzimy wyspy zawieszone w powietrzu podobne do tych z EQ2 (Tenebrus Tangle) lub, dla tych co nie kojarzą tej gry, z filmu Avatar.

W ostatnim programie Work in Progress, w którym  projektanci poziomów i graficy pracują nad pewnymi aspektami gry odpowiadając na pytania graczy, Devin „$1,99 Taco Combo” Lafontaine zabrał fanów PlanetSide 2 na spacer po prototypach tychże wysp.

Po ukończeniu Hossin, developerzy dyskutowali o typach wysp bojowych, które chcieliby zobaczyć wprowadzone do gry w następnej kolejności. Przedyskutowane zostały wszelkie za i przeciw, i na koniec wybrane zostały dwa pomysły nad którymi teraz eksperymentuje ekipa PlanetSide 2. To co zaprezentowane zostało w tym programie – to właśnie eksperymenty związane z tymi wyspami, pierwsze prototypy, które są w trakcie testowania z wykorzystaniem istniejących przedmiotów. Celem tych eksperymentów jest dowiedzieć się co jest zepsute, wszelkie kwestie techniczne z którymi będą musieli poradzić sobie developerzy i ewentualnie znalezienie czegoś, co spowodowałoby niemożność wprowadzenia tych pomysłów do gry zanim rozpoczną się nad nimi poważniejsze prace.

Więc jeśli chcecie usłyszeć jak wyglądają pierwsze kroki przy projektowaniu nowych wysp bojowych i w jaki sposób ekipa PlanetSide 2 testuje możliwości tych wysp, zapraszam do obejrzenia tego programu.

Pamiętajcie jednak, iż po testach może się okazać, że nie ma fizycznych możliwości aby wprowadzić te wyspy do gry, więc obejrzyjcie ten program na spokojnie 🙂

 

Poprzedni artykułLandmark, EQ Next i SOE Live
Następny artykułWyłączenie serwerów oraz prace konserwacyjne w SOE
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
BlackJDragon

Coś w stylu takiej wyspy z domkami mogłoby zostać wprowadzone jako coś w stylu siedziby frakcji.

Rachityna

stolica auraxis?

MalcomPL

Są to oczywiście prototypy, ale gdy by mieli wprowadzić taką wyspę w stylu ”Główna Siedziba Auraxis” to nie wiem czy było by to najlepszym pomysłem. Po prostu uważam że PlanetSide 2 nie za bardzo pasuje do takich klimatów, bardziej otwarte pustkowia. Ale gdyby już zamierzali wprowadzić taką wyspę to SoE miało by dużo roboty żeby zbalansować takie Miasto oraz dostosować je do klimatów PlanetSide 2. Więc uważam że taka wyspa to byłby projekt bardzo ambitny, wszystko się zobaczy. Lecz nie mogę się doczekać dalszych wieści o innych wyspach. 🙂

MalcomPL

Aha co do tego projektu ”latające wyspy”, to możliwe SoE pracuję nad dodaniem realistycznej wody do gry. A potem otoczą te wyspy wodą dzięki czemu będzie przemienią się w wyspy na oceanie. Zresztą z tego co mi wiadomo to gracze zawsze chcieli w PlanetSide 2 ujrzeć ocean i wyspy na których walczą gracze, a ponieważ SoE nie ignoruje tego co piszą gracze to może postanowili że dadzą nam wyspy na środku oceanu. Oczywiście to tylko moja wizja. A jak nam wiadomo to nie są jeszcze potwierdzone projekty, no ale… zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. 🙂