Praktycznie od poczatku gry część osób spoza ekipy SOE ma dostęp do czegoś, co się zwie „kamera obserwacyjna” w grze.

Kamera taka pozwala na nagrywanie walk oraz widoków z PlanetSide 2 bez bezpośredniego udziału gracza, co zmniejsza ewentualne ryzyko śmierci postaci w trakcie nagrania. Osoby, które mają dostęp do takiej kamery potrafią stworzyć niesamowite filmy, jak chociażby opublikowany niedawno Flawed, który dodany został nawet przez ekipę PlanetSide 2 do launchera gry.

Nie wszystkie osoby maja dostęp do tejże kamery, ale zdobycie takiego dostępu jest łatwiejsze niż sądzicie.

Z racji tego, że CM PlanetSide 2 – RadarX, dostaje dziennie kilkadziesiąt wiadomości na forum, z czego kilkanaście dotyczących właśnie dostępu do tej kamery, to zdecydowanie lepiej jest się zapytać o dostęp poprzez konto na Twitterze. Jedyna rzecz, którą musicie zrobić to udowodnić, iż rzeczywiście nagrywacie filmy z PlanetSide 2. Oczywiście, to czy  dostaniecie dostęp do kamery obserwacyjnej w pełni zależy od decyzji RadarX.

Dostęp do kamery obserwacyjnej jest tymczasowy i polega na zalogowaniu się na specjalne konto przydzielone przez SOE i użyciu komendy /observer w grze.

Wielu graczy oraz osoby z ekipy PlanetSide 2 uważają, iż kamera obserwacyjna jest bardzo potężnym narzędziem, dzięki któremu można poznać taktyki i strategie innych graczy i outfitów. A co wy o tym sądzicie? Powinno to narzędzie być dostępne dla graczy w nieco łatwiejszy sposób jak to jest teraz, czy też dostęp do niego powinien być limitowany?

Poprzedni artykułPoznajcie ekipę H1Z1 – Lenny Gullo
Następny artykułNowości ze świata H1Z1
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PolicMajster

Kamera widza przez większość społeczeństwa graczy nazywana również w Polsce potocznie i z „angielska” spektatorem (ang. spectator-pol. widz) jest standardem w większości gier turniejowych. Nawet ostatni BF4 posiada już tryb widza, ponieważ EA chciało uczynić tę grę bardziej e-sportową.
Ogólny dostęp do spektatora nie jest czymś złym czy szkodliwym. Jest to narzędzie używane głównie przez twórców różnego rodzaju fabularyzowanych filmików z gier(machinima). Oj przydałby się spektator do nagrywania imprez, turniejów czy też filmów promujących outfity.
P.S. W ostatniej ankiecie przysłanej przez ekipę Sajdplanety też poprosiłem o dodanie tej kamerki.

PolicMajster

Jeszcze jeden plus to możliwość łatwiejszego śledzenia oszustów.

Kamera powinna być dostępna dla szystkich. Lecz powinny zostać dodane pewne ograniczenia, takie jak – brak możliwości pisania na chacie (oprócz komend), brak możliwości używania czatów głosowych, bycia w jakimkolwiek plutonie/squadzie, po wyłączeniu spektatora automatycznie wysyła na WG lub VRT bez możliwości wyboru miejsca odrodzenia.

Wabciu

Powinien być do niej łatwiejszy dostęp. Jeśli ktoś miałby jej używać do śledzenia ruchów innych graczy, to robi to już teraz przechodząc na inną frakcję. Czyli prawie nikomu by się nie chciało tego robić.

PLH

Zrobić możliwość zalogowania się na „postać” widza, gdzie wszystkie elementy GUI byłyby ukryte i nie wyświetlałoby nicków w ogóle.

Ale nie dawać każdemu, bo wtedy będą się robiły oszustwa przez TS – ktoś robi reloga na taką kamerę i idzie od razu szpiegować wroga, mówiąc innym, co robią i gdzie. Dostęp do niej musi być ograniczony bezwzględnie.

balrogos

Z RadarXem mialem zalatwic to odbanowanie na forum totalna olewa i zlewa.

balrogos

Po 2 Spectator jest dostepny od bardzo dawna we wszytskich grac a zaslanianie sie taktyka ktora kazdy zna no to sorry.

balrogos

Ja bym chcial takie konto do robienia animowanych tapet 😛

PolicMajster

To nie problem zablokować dostęp do mapy, usunąć HUD, ukryć nazwy placówek i graczy. Można dodać opcję filmowania członków tylko swojego outfitu, składu powiedzmy w promieniu 30m. Problem leży w tym, że wymaga to sporo nakładu pracy i pieniędzy aby dodać taki tryb do gry.

HideoPL

Chciałbym mieć dostęp… W końcu zabrałbym się za kręcenie filmików;-)