W dniu dzisiejszym Auroria miała zostać wprowadzona na serwery Live EU, ale ze względu na olbrzymie problemy jakie napotkali gracze na serwerach USA aktualizacja ta została przesunięta.

Z tego co czytam i oglądam wiele złego wydarzyło się na serwerach amerykańskich. Wściekłość wielu graczy można wyczuć zarówno na oficjalnym forum, jak i na Reddit. Co takiego złego się wydarzyło?

Przede wszystkim gracze z serwery USA mieli olbrzymie problemy z połączeniem do serwerów, jak i pozostaniem zalogowanymi w grze. Potworna ilość rozłączonych graczy spowodowała iż wiele gildii straciło szansę na zdobycie zamku, szczególnie gdy oczyszczona paczkę z Archeum przewoził lider gildii, który po rozłączeniu nie był w stanie połączyć się już do gry.

To co dziwniejsze to fakt iż problemy mieli głównie gracze mający postacie po stronie Haranya, przez co zdecydowana większość zamków przejęta została przez Nuian…

Zdaję sobie sprawę iż utrata paczki i możliwości zbudowania zamku może być bardzo frustrująca, ale to co nastąpiło po oczyszczeniu kryształów w poszczególnych zonach i na wszystkich serwerach, chyba było jeszcze większym zaskoczeniem dla graczy.

9 sekund maksymalnie – tyle potrzebowały osoby/ boty korzystające z zakazanych programików aby zająć całą dostępną ziemię na działki. Na niektórych serwerach zajęło to podobno nawet 3 sekundy…

Osobiście sądzę, iż wprowadzenie Aurorii do gry tak wcześnie po premierze na zachodzie jest sporym błędem. Przede wszystkim TRION jest tylko wydawcą tej gry i bez zgody XL Games nie może ingerować w pliki gry, ale powinien naciskać na producenta aby opracowane w końcu zostały jakieś zabezpieczenia przeciwko botom wszech-obecnym w tej grze.

No cóż, Auroria będzie jednak wprowadzona w dniu jutrzejszym i zgodnie z zapowiedziami Triona wyścig szczurów po zamki zacznie się o godzinie 18-tej czasu polskiego.

Ja mam tylko nadzieję, że liderzy gildii, które będą uczestniczyć w tym wyścigu wyciągną kilka wniosków z wczorajszej aktualizacji na serwerach USA: nie jeden lider gildii ale kilku na wszelki wypadek, a do tego paczka Archeum przewożona powinna być w bezpieczny sposób (TradeShip, FramCart) tak aby w razie możliwego rozłączenia nie została stracona. Owszem, zdaję sobie sprawę, że może to być ciężki bo osioł wszędzie wejdzie, a Fram Cart już niekoniecznie, ale jakieś środki bezpieczeństwa powinny zostać wprowadzone.

Niestety, TRION zdecydował, że aktualizacja ta nie zostanie wycofana z serwerów USA, a to oznacza olbrzymią wściekłość graczy. Jednak moderatorzy z ekipy TRION’a nie są bierni i szybko banują na forum osoby, które zbyt żywiołowo i z pasją wyrażają swoją niepochlebną opinię na temat tej aktualizacji.

Jak to będzie wyglądało na serwerach Europejskich? Zobaczymy już jutro 😉

Poprzedni artykułZapowiedź Tranquil Sea – zony otwartej z AoM
Następny artykułCzyżby powrót do podstaw?
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Corvus

Hmmm.

Corvus

Po przeczytaniu Twojego wpisu Kinya, można by wpaść w zachwyt nad tym dodatkiem. Jednak wcale tak różowo nie jest.
Szkoda, iż nie podałaś przyczyn przesunięcia terminu wprowadzenia Aurori. Są zaiste ciekawe. Nie wspomniałaś o sytuacji na serwerach amerykańskich po wprowadzeniu tego patcha, o tym co wyprawiali hackerzy i inni oszuści.
Nie wiem, czy jest się z czego cieszyć odnośnie Hasli. Wiesz doskonale, jaki to będzie miało wpływ na opłacalność craftu oraz i tak już chwiejną ekonomię. Fakt, zawsze można doić krowy i zbierać banany, ewentualnie wozić paczki, ale znaczna większość MMO sprowadza się do do okładania po ryjach.
Co do CL i zamku. Jako jednemu z największych „zergo-pugów” na Melisarze powinno się udać. Ucieczka z poprzedniego serwera była dobrze przemyślana. Tu nie macie aż takiej konkurencji Tylko kwestia utrzymania zamku. Zacznie się praca na rzecz gildii. Mam nadzieję, że macie sprawiedliwych i obrotnych oficerów oraz lidera. Jeśli to ludzie pokroju gracza, którego spotkałem wczoraj farmiąc skałki, lub osoby odpowiedzialne za raidy PvP, to nie widzę świetlanej przyszłości.
Ale to tylko moje zdanie. Kinya bez obrazy proszę

Corvus

Upss!
Nie ten wpis,co trzeba.
Ale gafę strzeliłem

Corbus

Miało być pod wczorajszym wpisem. Jednak problem Hasli i wszechobecnych botów pozostaje. Dziwi mnie podejście Trionu, jedyne sensowne wyjście to moim zdaniem pełen rollback.

Marheri

Taa pełny rollback… Pomyśl ile by stracili ludzie którzy kupują Apexy za gotówkę w RL i potem nimi handlują. Rollback w tym momencie prawdopodobnie by uśmiercił cały projekt.

Marheri

Chyba, że chodzi Ci o rollback do momentu sprzed patcha… chociaż kwestia botów dalej pozostała by nierozwiązana.

Corvus

Dokładnie to miałem na myśli. Rollback do stanu sprzed patcha.

Pikiel

Wiesz, Trion za wiele nie moze skoro developerem sa koreanczycy z XL Games. A ci widocznie akceptuja boty itp od wielu lat. Wiec, to co mamy teraz w AA u nas, przezyli juz wczesniej rosjanie i koreanczycy. Owszem, pomarudzimy sobie dalej i bedziemy grac dalej.