Wygląd postaci poszczególnych frakcji może czasami przyprawić o zawrót głowy i nie chodzi tutaj o opcje kosmetyczne w postaci kamuflaży, ale także o sam bazowy wygląd frakcyjny.

W zeszłym roku, po wielkiej fali krytyki na temat wyglądu Vanu, ówczesny dyrektor artystyczny gry Tramell Isaac, postanowił zmienić podstawowy wygląd żołnierzy tej frakcji z jasnoszarego na ciemnoszary z kilkoma turkusowymi dodatkami. Zmieniło się także pokrycie kamuflażu dla graczy VS.

2013_04_18_infiltrator

2013_04_18_infiltrator sandy scrub

Muszę być uczciwa i powiedzieć, iż zmiana ta bardzo mi przypadła do gustu, ale mogę zrozumieć frustracje graczy przeciwnych frakcji.

Przede wszystkim podstawowy ciemno-szary odcień podstawowego pancerza powoduje, że żołnierze Vanu są trudniejsi do zobaczenia w nocy. Ponadto wtórne kolory frakcyjne, w tym przypadku turkusowy, jest widoczny  na kamuflażach w znacznie mniejszej ilości niż odpowiednie kolory dla TR i NC: czerwony i żółty.

Podobne problemy istnieją przy niektórych kamuflażach dla NC, ale mimo wszystko nie aż tak dużo jak w przypadku VS.

Jeśli kamuflaże oraz wygląd poszczególnych frakcji jest czymś co Was delikatnie drażni, to z pewnością ucieszy Was fakt iż zgodnie ze słowami Sherman_Soe nowy dyrektor artystyczny PlanetSide 2, Bill Yeatts, jest w trakcie prac nad penymi zmianami.

Bill robi przegląd wszystkich frakcji mając na celu stworzenie znacznie ściślejszej spójności w pokryciu postaci frakcyjnym kolorem i kamuflażem. Jest także w trakcie tonowania kolorów używanych jako barw frakcyjnych.

Z mojego zrozumienia, istniejące kolory kamuflaży nie zostaną zmienione, ale zmienione zostanie ich pokrycie. Podstawowe modele i kolory mogą ulec zmianie. Odcień koloru frakcyjnego z pewnością ulegnie zmianie.

No więc całkiem możliwe, iż już niedługo wygląd postaci w PlanetSide 2 ulegnie kolejnej zmianie. Może wrócimy do wyglądu prezentowanego na pracach koncepcyjnych i screenshotach z czasów Beta testów?

planetside2_beta_TR

Poprzedni artykułAuroria trafi na serwery EU z opóźnieniem
Następny artykułJak ziemie na Aurorii zdobywano…
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jestem za! STAL, BETON, SEX I ZBROJONY SPANDEX:D

Wabciu

Na to czekałem od dawna. Pancerze podczas bety wyglądały o wiele lepiej z większą ilością szarości i wyblakłymi kolorami frakcyjnymi (ale nadal zauważalnymi). Natomiast to co mamy teraz to pomalowane na kolorowo klauny.

balrogos

Ja chce stary bezowy metaliczny TR, ale na co komu wyglad postaci jak gra nie chodzi jak powinna.

balrogos

Juz mam tej gry serdecznie DOSC

Ameba

Już sam ze sobą dyskutujesz? Może pora na spacer do poradni?

balrogos

Jak widzisz nie mozna edytowac komentarza.