Człowiek się zastanawia co tu zrobić z ta grą, czy opłacać subskrypcję, czy może jednak zrobić sobie przerwę, a tu TRION podaje informacje o aktualizacji…

Wygląda na to, że w dniu dzisiejszym wszystkie serwery ArcheAge zostana wyłączone o godzinie 19-tej czasu polskiego na co najmniej 3 godziny i wprowadzona zostanie aktualizacja przygotowująca graczy do Wielkiej Lutowej Aktualizacji zwiększającej level na 55.

A w dniu dzisiejszym zobaczymy kilka naprawdę bardzo interesujących zmian…

EVENTY

Uruchomiona zostanie seria eventów, które trwać będą do końca lutego i ich celem jest ulepszenie ekwipunku graczy oraz podniesienie leveli drzewek klasowych w przygotowaniu na poziom 55.

 • Party Time
  • Nowe portale do Sea of Drowned Love oraz Serpentis pojawią się w Caernord, marianpole i Growlgate Isle
  • Nowe misje, które nagrodzą graczy trzema tokenami wejścia do tych instancji.
  • Dodatkowe misje do skończenie w instancjach, które nagradzać będą Lunadropami, Lunafrostami i paczka 10-dniowej biżuterii do wyboru.
 • ArcheMaster
  • Nowe misje dostępne od Kapłanki Nui nagradzające osiągnięciem poziomu 50 w drzewkach klasowych.
  • Za każde drzewko, które ma poziom 50 Kapłanka nagrodzi nas  Library Expedition Legacy token, które będziemy mogli wymienić na Dragon Bone Chips oraz 1 z 3 naszyjników.
 • Divine Gifts
  • Co 30 minut będziemy mogli odebrać nagrodę w której moga znaleźć się takie rzeczy jak Moonpointy, Sunpointy, Starpointy, potiony, Lunarite, Hereafter stone oraz inne rzeczy.

Oprócz tego Trion wprowadza do gry słynne farmy Gazebo czyli te o wielkości 24×24. Niestety wytworzenie ich będzie potwornie drogie gdyż potrzebować będziemy 3 certyfikatów powiększających ziemię, a na stworzenie jednego potrzeba:

 • Land Expansion Permit, które można będzie zakupić u General Merchant za 300 gold
 • oraz 100 Tax certyfikatów przypisanych do postaci (bound), czyli tych które można wytworzyć lub kupic za punkty lojalnościowe.

Oznacza to, że stworzenie farmy Gazebo to wydatek rzędu 2000 gold, a do tego trzeba mieć zdolność konstrukcji rozwiniętą na 5000 punktów…

 

archeage_Gazebo_Farm

Wygląda na to, że wstrzymam się z podjęciem decyzji dotyczącej ArcheAge jeszcze kilka dni…

Poprzedni artykułHotfix w PlanetSide 2 (22.01)
Następny artykułKolejny dzień w H1Z1…
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Corvus

Kinya, daj sobie spokój, szkoda czasu i nerwów. Żałuję każdej minuty spędzonej z tym tytułem.

RachitynowyJoe

aż tak teraz? Wydawało się dobre MMO, może mnie nie pociągnęło ale chyba nie jest tak złe by żałować

ArchW

Stworzenie surowców niezbędnych do budowy Gazebo przynosi ponad 5000 punktów Konstrukcji, więc to nie jest wielki problem. Mam już wszystkie składniki, brakuje tylko certyfikatów.
Generalnie od kiedy jest mniej ludzi na serwerze – co nie znaczy, że jest ich mało – gra się znacznie przyjemniej. Jest więcej ziemi dla normalnych graczy, mniej trollowania, piratów, botów, konkurencji… jedyny problem to ceny w AH (labor, podatki i Apex).