Panie i Panowie, bójcie się, bo oto do miasta zawitał nowy szeryf… No dobra, może nie do miasta ale do ekipy PlanetSide 2 na PC i nie szeryf, a nowy programista.

Kerruptor, bo taki jest jego nick, do niedawna pracował tylko nad wersją PS4 i odpowiedzialny był za interfejs użytkownika (UI) dla tej wersji. Od kilku dni natomiast pracuje on także nad wersją na PC i zgodnie z jego słowami, chciałby wprowadzić UI z PS4 na PC.

Co o tym myślicie?

20140910_plnateside2_higbypls_noweUI_PS4

Poprzedni artykułKolejne prezenty od DayBreak do wygrania
Następny artykułAktualizacja H1Z1 przesunięta na piątek
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
bartosz277

Ul? pszczoły bedzie hodować?

Chyba go powaliło…

bartosz277

Dzięki:) będę musiał poczytać, co to jest User Interface

bartosz277

Nie ma za co, ja go pierwszy raz widzę, a może wiedziałem i zapomniałem.
Czyli tego intarfejsu nie ma teraz w PS2 na PC? mają go wprowadzić, na czym on będzie polegał?

Wabciu

Mechanika powinna zostać taka sama ale styl z PS4 byłby fajny. Jest bardziej przejrzysty, nowoczesny i minimalistyczny.

bartosz277

czyli chodzi o elementy estetyczne, bez ingerencji w mechanikę gry

bartosz277

to mógł by się postarać zrobić coś nowego, a nie dać kopiuj, i wklej z PS4

PolicMajster

Wydaje mi się, że nie o to chodzi. Interpretowałbym to raczej jako beta testy interfejsu na PS 4 przeprowadzone mimowolnie przez graczy PC.

Simion

Niestety na razie widziałem to tylko na filmikach, ale bardzo mi się podobało. Proste i przejrzyste. Teraz jest to napaćkane.

balrogos

UI ale czego wersji an PC nic nie bra.. a po co ja to mowie jest jak jest jak zwykle zajmuja sie pierdolami jebia klienta w dupe swoim amerykanskim przyrodzeniem.

RachitynowyJoe

hahahaha, w sumie można było się tego spodziewać. Przecież nie chcą utrzymywać dwóch linii kodu i dwóch zespołów. Chcą ściąć koszta i mieć wszystko zunifikowane. Wszystko co będzie wprowadzone na konsoli będzie wprowadzone na PC. Będzie to bolało zwłaszcza gdy w grę będzie wchodził balans broni i pojazdów.

Jestem przeciwko temu UI. Dlaczego? Doświadczeni gracze używają F1-F4 by wybierać klasy oraz loadout pod cyframi. To UI zapewne tego nie będzie miało. Będzie można sobie zbindować LB i RB by przełączać się między nimi.

Nie podoba mi się design tego UI ale nie jest tragiczne. Byłbym w stanie się przyzwyczaić oczywiście. Ale czy będzie miało tę samą funkcjonalność? Szczerze wątpię. SOE oczywiście powie, że tak, że zmiany będą na plus. Ale czy butony do klas będą widoczne? Na konsoli klikasz przyciski by przesunąć się w lewo lub w prawo na liście. Na pc klikasz na nazwę klasy by ją wybrać. Jaki rozmiar będą miały te butony? Czy będą widoczne? Czy może będzie trzeba kliknąć bezpośrednio w napis? Czy będzie można będzie przesunąć broń o jeden slot jak teraz w pc czy też tak jak w ps4 otworzyć całe menu broni i przesunąć się aż na broń która akurat cię interesuje?
Czy lista squadu jest możliwa do rozwinięcia? Patrzcie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=PsayBpvU_hw

To są pierdy, przeżyje to ale jeśli wejdzie to dosłownie jak na ps4 to będzie to regres, a ta gra ma kurcze za dużo tego ostatnio.

Gdzie jest mój kod do Bety na PS4?
Adapter od Hammy do myszki i klawy czeka. Jak się patrzę na to jak ludzie się tam drętwo poruszają to jak zacznę grać na myszce i klawie na ps4 to będą mnie brali za cheatera XD już widzę KD 10.00

menaximus

przypomina stare menu, gdzie bronie i inne były w takich śmiesznych zakładeczkach, no i oczywiście było podobnie „ubogie” w detale.

będzie co powspominać

Rajen

Przez takie szuje nie kupuje PS4.

PLH

Jeżeli będzie się równie szybko używać klawiaturą co obecny to może być – zwłaszcza jak będzie możliwość ustawienia sortowania broni w zakładkach odpowiednio.

Simion

Jak znajomy nie użył mojego to mogę ci odstąpić. Napisz PM jutro.

Bartłomiej Piwowarski

Szuka – donosiciel, świnia, człowiek wyzuty z wszelkich zasad

Ameba

To już wiemy skąd u Ciebie ten wieczny ból du…. 😀