W dniu wczorajszym, a może nawet ostatniej nocy, ekipa PlanetSide 2 zdecydowała się na niezapowiedziany Hotfix w celu wprowadzenia kolejnych zmian w kontroli lotu samolotów.

Zgodnie z wyjaśnieniem podanym na forum PlanetSide 2, ekipa zdecydowała się na wprowadzenie poprawek na podstawie opinii osób, które je testowały na serwerze PTS.

Zdajemy sobie sprawę, że Wasze opinie były mieszane, ale oceniliśmy, że zbliżą nad one do pierwotnego celu aby kontrola samolotów była jak najbardziej zbliżona do tej sprzed wprowadzonymi pierwszymi zmianami. Ta zmiana wprowadza oryginalny kod do nowego systemu i powoduje, że nasze symulacje są podobne do starej wersji. To co naprawdę naprawia, to problem jaki zaobserwowaliśmy z używaniem kilku funkcji na raz, na przykład wznoszenie i odchylenie.

Poprawka ta rozwiąże także problem z przyspieszeniem, który to był najbardziej widoczny u Sunderera, jak i naprawi kilka innych problemów z fizyką pojazdów.

Wygląda także na to, że w przyszłości ekipę PlanetSide 2 będzie skupiała się na poprawianiu jednej rzeczy, a nie kilku na raz.

Od tej aktualizacji będziemy koncentrować nasze prace na konkretnych sprawach, a nie na całym systemie, jak to miało miejsce w przypadku kontroli lotu. Chcemy poprawić kontrolę lotu i odczucie bazując na tym co mamy dostępne oraz sprawić aby latanie było przyjemne. Na przykład, dostajemy wiele informacji o tym, że celowanie jest trudne, dlatego też spojrzymy na to jak na niezależny temat, zamiast wprowadzania kolejnych zmian w tych, które ostatnio trafiły na serwery Live.

Poprzedni artykułZostało jeszcze kilka godzin!
Następny artykułDzisiejsze gry MMO odchodzą do lamusa